| LinaLina35 a întrebat:

Cum ati reactiona daca ati afla ca iubitul v-a inselat? Eu l-am numit in toate felurile urate, m-am despartit dar ma simt prost ca i-am zis atatea!

8 răspunsuri:
| Cinic a răspuns:

Se pare ca el nu s-a simtit prost sa si-o bage in alta! Nu vad de ce tu te-ai simti prost, probabil ca ai maxim 20 de ani si deciziile tale sunt luate pe baza de emotii si hormoni. Eu cand am aflat ca ma inseala fosta, i-am facut bagaejele eu cu mana mea.

| RAY a răspuns:

Trădare, nervozitate,tristețe,negare,acceptare și mergi mai departe, creierul tau scrie acolo în jurnal = sa numai ai încredere în bărbați = de ce îți pare rău? A meritat,eu am mai scris aici să renunțați la idealisme,omul este o ființă emoționala,o maimuță mai conștientă dar tot baza e emoția și instinctul,voi visați și apoi va mai și mirați, suntem, așa am evoluat ca specie, nu sunt misogin după cum vezi am fost neutru, cei care spun că nu înșeală sunt ipocriti, aia geloși înșeală și ei

| RAY a răspuns (pentru Cinic):

Faza e că bărbați mai frumoși au mai mult testerdon ceea ce le face mai activi sexual, dar când întâlnesc iubirea se elimina in creier oxitocina ceea ce face că creierul sa numai perceapa alte femei că fiind frumos = uni spun că evoluția nu e adevărata, pai asta e modul prin care tatăl va ajuta la creșterea puiului uman

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce te-ai simti prost? Adica te-a inselat totusi...

| LinaLina35 explică (pentru suntserios):

L-am numit in cele mai urite moduri, dar a meritat! Cred ca o sa-mi ia ceva timp sa ma linistesc

| JohnnydeFeer a răspuns:

Fraier, Inselatul e pentru papagali, Indiferent de sex.

| Miruna333 a răspuns:

Sa te simti prost? Nu imi imaginez cum consideri asta grav, pe langa ce a facut el. Tu puteai sa ii faci orice, prost tot el s-ar fi simțit, cum ar fi si normal. El a greșit, tu ai reactionat la nervi, (nu este scuza), insa, in aceasta situatie se aplica si nu ai gresit cu nimic.
Sincer, nu îmi imaginez ce as simți daca mi s-ar spune ca am fost înșelata sau daca as afla pe cont propriu, insa, as încerca cu toate forțele sa nu fac drama, o criza sau sa purtam o discuție. Asta a făcut un prieten o data si mi s-a parut un mod inteligent cum sa dai pe cineva peste cap. Sa fii indiferent. Sa faci opusul la ceea ce se aștepta el. Asta as încerca sa fac. Clar, daca as vrea sa mă exteriorizez, nu as face-o lângă partener, ci as pleca de acasă la prietenele mele, dar nu as ceda de fata cu el

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La varsta si experienta pe care o am, daca in rest ar fi o partenera de nota 7 sau mai sus, nici nu m-ar mai interesa rolling on the floor
As propaga zvonurile cat sa ii fac imagine de curva, si cam atat. As rade de ea.
Daca exista vreo partenera cu care sa am o dragoste pura, o intalneam pana acum. De acum incolo, conteaza alte lucruri.