| andreiadrian102 a întrebat:

Cum explicati istoria si religiile n ambigue intre rau si bine? Cum se pot intelege Alexandru Cel Bun domnitor al Moldovei intre 1400-1432 care a facut pace,familie,prosperitate,iubire cu conducatori calai rai ca Vlad Tepes autoproclamat Vlad Dracu,Benito Musolini fascist,Adolf Hitler nazist,maresalul Ion Antonescu, Corneliu Zelea Codreanu legionar..etc,?

6 răspunsuri:
| Cinic a răspuns:

Vlad tepes a facut ce a trebuit sa faca.
Maresalul antonescu la fel. Antonescu doar a tras lozul necastogator, Romania nu a fost niciodata independenta cum nu este nici acum. Rusia a fost din todeauna pradatorul natural al tarilor mici din est. Singura solutie era o alianta cu Germania. Dar invingatorii scrie istoria. Cate milioane de civili japonezi au murit in urma celor 2 bombe nucleare date de sua?! O, stai ca aia sunt eroi. Vezi cum functioneaza realitatea. Hitler, musolini si stalin si mao intr-adevar sunt malefici.

| andreiadrian102 explică (pentru Cinic):

Sunteti conflictual ca majoritatea personalitatilor marcante din lume,sunteti aparent Fara Aparare Prea Buni cristosi isusi dar sunteti neputinciosi de a fi eroi si alegeti sa deveniti fiti cal calai rai intriganti inscenatori, ati umilit umanitatea si specia umana:ati eliminat sau convertit specia umana si ati plonjat pe un sarpe ko inscenat ca subliminal subumanoid practic l-ati si dominat, ati dominat ceea ce constituie o cumplita detestabila blasfemie adica placerea de a fi de a batjocori umili inferiori dvs nazistii, fascistii, legionarii poate ca ati si reusit sa existati ca pacatosi pe spinarea umilitilor aparent infractori josnici pacatosi! Rusine!

| andreiadrian102 explică (pentru Cinic):

Va prefaceti ca nu stiti ca nu intelegeti nimic, va dati victime cand de fapt sunteti lupi pradatori inscenatori batjocoritori rai! De ce mintiti, de ce nu recunoasteti adevarul? Va simtiti cu musca pe caciula, va vedeti barna de cal calai? De ce inscenati, de ce mintiti ascundeti adevarul? Sunteti nebuni dominus sau chiar monstri dominatori? Nu va temeti ca s-ar putea intoarce roata?

| andreiadrian102 explică (pentru Cinic):

Sunteti neputinciosi de pe negativ asta e adevarul dar intelegeti:daca distrugeti creierele oamenilor normali ii transfirmati ori in monstri ori in nebuni apoi ori ii dominati ori ii ucideti, recunoasteti sincer ca asta ati facut de cand e lumea cu ajutorul inteligentei a tehnologiei!

| andreiadrian102 explică (pentru Cinic):

Cum puteti manca si face copii cand faceti rau,nu va simtiti? Recunoasteti mai bine ca nu sunteti oameni ci dominus ori dominatori! Considerati pacat ceva rau bun mancarea simtita si iubirea reala dar calaismul si crima nu?! Nesimtirea,nepasarea, ura, rautatea, intriga, inscenarile nu sunt pacat?

| Cinic a răspuns (pentru andreiadrian102):

Ow, am uitat de tine. Dar intrebarea a fost misto. Incearca sa o lasi mai moale cu drogurile sau incearca sa te internezi.