| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot unii oameni sa petreaca atat de mult timp pe tiktok si sa ii amuze ce vad acolo si sa fie chiar atat de populara reteaua asta de socializare? Ca se vede de la o posta ca sunt regizate filmuletele. Eu am stat o data 20 minute si mi-am sters contul. Nu am ras decat la un 2-3 videoclipuri nu mai mult.

4 răspunsuri:
| InYourMind a răspuns:

Lol logic ca dacă ești un tip sec și lipsit de simțul umorului care nu știe sa rada la o gluma cred și eu ca nu găsești nimic amuzant în lumea asta laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru InYourMind):

Am foarte, foarte multe chestii la care rad, dar niciodata pe tiktok.

| BumiWolfie15 a răspuns:

Da,nici eu nu înțeleg. Cam în 80% din videoclipurile de pe Tiktok apar f*fe care se cred nu știu ce celebrități și "își arată formele". Ei bine,e atât de populară,deoarece satisface toate nevoile societății "moderne " în care trăim. Mi se pare că promovează însușiri cu care nu sunt de acord,adică lenea (cine ar mai vrea să realizeze ceva calitativ,nu e mai bine să dai din buric puțin și să ai mii de like-uri ),superficialitatea (în câteva secunde de secunde nu aprofundezi într-un domeniu,doar informații simple de suprafață) și etc, dar alea sunt cele mai grave. Și acolo găsești numai umorul ăla, de genul "copil conceput pentru alocație). Regizate, neregizate scandalurile, drama sau lucrurile de "necrezut" atrag toți puștanii.

| J4G a răspuns:

1.lipsa de ocupatie, clipurile ofera content mai mult sau mai putin de calitate, deci omoara timpul
2. copii au mult timp liber si din cate vezi, generatiile in care copiii ies si se joaca pe afara au trecut deci omoara timpul vizionand clipuri te tok.
3. oamenii sunt perversi, clipurile in care fetele isi arata formele prind la lume deci e luata ca o retea de socializare soft p0rn