| dydylyna14 a întrebat:

Cum sa slabesc fara sa observe mama ca tin cura sau altceva?

9 răspunsuri:
| nic3rr a răspuns:

Multa apa si multe fructe, nu uita de apa!

| CosminC86 a răspuns:

Ciau. Spune-mi ce inaltime ai, ce varsta, ce greutate ai, la ce greutate vrei sa ajungi si pentru ce vrei sa slabesti.

| dydylyna14 explică (pentru CosminC86):

13 ani, 47 kg, vreo 40...

| CosminC86 a răspuns (pentru dydylyna14):

Ca sa ai 40kg, trebuie sa ai si o inaltime de 1.50. Daca esti mai inalta de 1.50, eu zic sa nu slabesti ca o sa te imbolnavesti. Si asa, si la 47kg, banuiesc ca esti subponderala.

| dydylyna14 explică (pentru CosminC86):

Am 1.70.

| CosminC86 a răspuns (pentru dydylyna14):

La 1.70 deja e putin si 47kg... Nu inteleg de ce vrei mai jos? Este foarte periculos pentru sanatate sa ai asa putine kilograme. O sa dai in anemie si alte tampenii. Eu zic sa te gandesti foarte, foarte serios, oare merita riscul?

| dydylyna14 explică (pentru CosminC86):

Da...mai ales picioarele cared ca au doar ele 30 kg...

| CosminC86 a răspuns (pentru dydylyna14):

Bine... Elimina din alimentatie, dulciurile, tigarile si alcoolul si fa sport regulat. Incearca chestii accesibile : saritul coardei, sotron, volei. Insa iti repet, te rog mult sa te mai gandesti. Va avea consecinte negative pentru sanatatea ta. Am citit un caz in care o tanara de 40kg a murit, deci fii foarte atenta.

| OanaAda a răspuns:

Faci mai mult sport seara si incerci sa elimini gustarile dintre mese! Gasesti foarte multe antrenamente pe Google de antrenament acasa.