| MMMlu a întrebat:

Cum se numesc catiile ale cu fete din tari diferite.Stiu ca inauntrul cartii poti desena.

14 răspunsuri:
| pufuletziii a răspuns:

Carti de colorat?

| MMMlu explică (pentru pufuletziii):

Trebuie da desenezi in ele, cred.

| pufuletziii a răspuns (pentru MMMlu):

Te referi la acelea fara linii? Adica cu foi fine, ca foile de xerox, doar ca mai mici. Acelea se numesc caiete maculator.

| MMMlu explică (pentru pufuletziii):

Nu.Trebuie sa desenezi si sa colorezi.Pe coperta cartii este o fata dintr-o tara.

| pufuletziii a răspuns (pentru MMMlu):

Amm...Nu stiu despre ce vorbesti thinking Imi pare rau, nu te pot ajutasad

| MMMlu explică (pentru pufuletziii):

Dar la inceput ai zic ceva de o carte de colorat.Cred ca ii aia, dar nu ii stiu numele.

| pufuletziii a răspuns (pentru MMMlu):

Nu ai o poza, ceva? Sau macar poti sa dai mai multe detalii despre cum arata?

| MMMlu explică (pentru pufuletziii):

Coperta este cu o fata dintr-o anumita tara.In interiorul cartii sunt multe foi si trebuie sa colorezi si sa desenezi.In 2013 se gaseau la chiscuri si am vazut acum in 2014 la Inmedio.Cartea nu e mare, dar nici mica.este medie.Te rog intreba-i pe prieteni si sa-mi scrii.

| MMMlu explică (pentru pufuletziii):

Coperta este cu o fata dintr-o anumita tara.In interor trebuie sa desenezi si sa colorezi.Sunt multe cartii, dar fiecare carte are o fata diferita.In 2013 se gaseau la chioscuri de ziare.In martie 2014 erau la Inmedio.Trebuie sa ii stiu numele cartii.Intreba-ti prietenii si daca stiu ei ceva sa imi scrii.

| pufuletziii a răspuns (pentru MMMlu):

Aaa, cred ca vorbesti de o revista! Astea se gasesc la chioscurile de ziare. Dar ca sa o gasesti in librarii, chioscuri, net sau oriunde altundeva, trebuie sa ii cunosti numele.

| MMMlu explică (pentru pufuletziii):

Dar chiar nu ii stii numele?

| pufuletziii a răspuns (pentru MMMlu):

Hmm...Violetta?laughing

| MMMlu explică (pentru pufuletziii):

Hahaha...Nu.

| pufuletziii a răspuns (pentru MMMlu):

Pf, nu stiu, nu le am cu revistele.big grin