NOname
| NOname a întrebat:

Dacă ai putea să-ți comanzi visele, ca la restaurantul de vise, ce ai dori să visezi astăzi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

...sunt într-o cabană undeva la munte. Afară ninge, iar eu stau cuibărită într-un balansoar, învelită într-o pătură călduroasă şi moale. Şed liniştită, senină şi calmă lângă şemineu...savurând o carte delicioasă şi o ceaşcă de ciocolată caldă, dulce şi aburindă, in timp ce lemnele trosnesc uşor in focul dinaintea mea.
Din când in când, imi mai ridic privirea dintre slove şi zâmbesc admirativ fulgilor de nea din fereastră. Şi sunt nespus de incântată că afară e atât de frig...iar la mine e atât de cald, atât de bine şi atât de...frumos.

Şi eventual, când imi indrept pentru a nu ştiu câta oară privirea spre fereastră, o zăresc pe NOname in geam, zgribulită şi ninsă, dar zâmbitoare. Habar nu am ce caută acolo şi ce-o aduce pe meleagurile mele, dar sunt mai mult decât bucuroasă să o invit cordial inăuntru, unde să imi explice totul la o ceaşcă de ciocolată caldă. Şi-apoi să depănăm cele trăite şi cele netrăite in efemera noastră licărire telurică ce-şi spune...Viaţă.

89 răspunsuri:
| AshWorld a răspuns:

Visez la o intrebare pe TPU la care sa primesc si eu cate raspunsuri primesti tu in medie la o intrebare! crying Daca as fi pus(sau as pune) vreodata fix intrebarea ta nu strangeam mai mult de 12 raspunsuri, dintre care 7 erau reply-uri.

| Kryss13 a răspuns:

Ceva frumos care sa ma tina cu sufletul la gura ca si cand citesc o carte.In visul meu as vrea sa apara toate persoanele dragi mie.Iar la sfarsit vreau sa fie toata lumea fericita si sa ma trezesc cu zambetul pe gura.happy

| CyLvEr a răspuns:

O sa ti se para ciudat, eu as vrea sa visez ca pot zbura, sa pot merge peste tot prin lume sa vad totul, minunile create de om.Si sa fiu pe fundul oceanului si sa pot respira sub apa, ar fi grozavhappy.

| Danutul22 a răspuns:

Pe tine.

| On3St4r a răspuns:

Sa visez cum a fi fost lumea daca eu nu m-as fi nascut.

| ErrChan a răspuns:

Sa visez ca sunt cu prietenii mei si sunt fericita! Asta conteaza cel mai mult!

| MrsEinstein a răspuns:

1.Să dau mâna cu Bono, şi să-i cer un sfat legat de viaţă.
2.Să fiu mult mai inteligentă.
3.Să am viaţa perfectă
4.Să ajung pe 28 iulie la Mamaia sau să ajung la concertul lui Lady Gaga.
Dar e imposibil, doar dacă imposibilul ar deveni posibil, ceea ce e imposibil.

Răspuns utilizator avertizat
| q12 a răspuns:

Eu personal zic ca visele's najpa ca te duci intr-o lume in care poti face ce vrei dar timp de cateva ore, iar dupa ce te trezesti vrei sa mori de suparare ca nu mai esti acolo. Macar daca ai putea avea acelasi vis seara de seara sad

| CLAUDIUBRETT a răspuns:

Ca tu esti fericita, si visul sa se implineasca si eu sa ma bucur de fericirea ta!

| NOname explică (pentru CLAUDIUBRETT):

E, și cât pe ce era să desființez etichetele...
Cum ți-aș fi spus atunci că ești o bunătate de om?
Mulțumesc frumos.

| CLAUDIUBRETT a răspuns (pentru NOname):

Nu stiu dar la ora asta asta simt! Poate egoismul ma face sa -ti doresc sa fii fericita, poate ora tarzie, poate singuratatea, ei nu ma lua prea in serios!

| NOname explică (pentru CLAUDIUBRETT):

Un mic cadou muzical:
http://youtu.be/hsU6_eSG4k4
Vise frumoase.

| CLAUDIUBRETT a răspuns:

Multumesc esti o scumpa!

| NOname explică (pentru CLAUDIUBRETT):

Mulțumesc. O zi frumoasă, Claudiu.

| Emmmmmm a răspuns:

Ca sunt iar copil...7-8 ani si ca lucrurile nu sunt atat de complicate cum sunt acumbig grin

| linsey a răspuns:

As vrea sa FIU dar si sa VISEZ ca sunt pe o insula cu toate persoanele dragi mie :X

| iSaidNo a răspuns:

Sa visez ca lumea e a mea, ca pot sa fac ce vreau fara interdictii, si sa fiu libera sa ma distrez

| elenush17 a răspuns:

Daca iti spunem ce am vrea sa visam, ne-ai indeplini visele? Ar fi foarte frumos

| NotoriousG a răspuns:

As vrea asa:
Sa fiu in vestiarul Stelei si sa ma pregatesc de joc. iar cand vine antrenorul sa batem palma cu el si sa intram pe teren in aplauzele suporterilor... iar cand intram eu ( ultimul) sa mi aud numele strigat de suporterii Stelei... iar la final sa arunc tricoul in tribuna si sa se bata lumea pe ellaughing

| Ionicutza a răspuns:

As dori sa imi creasca aripi...De inger. Sa pot zbura printre stele, sa imi vad trecutul trecand pe langa mine, sa pot sa mai tin de mana macar pentru 1 minut tot ceea ce am lasat sa plece de langa mine, sa pot sa mai zambesc fara sa ma chinui, sa fiu fericita.

| PisicaCuSniper a răspuns:

Sa ma placa si fata pe care o placbig grin

| AndreeaDtm a răspuns:

L-as visa pe el...mi-ar fi cel mai frumos vis.atat.daca as putea alece dintre tott te-as alege pe tine IUBIRE.TE IUBESC!

| gabriela32 a răspuns:

Azi, as dori sa visez ca sunt la Poarta Raiului. Nu de alta, insa am mai visat o data asta, si a fost absolut de vis. In acel vis l-am vazut pe Dumnezeu. Din pacate visul a fost scurt, dar am vazut atat de multe lucruri pe care, in viata reala, nici nu ai posibilitatea, dar nici nu te gandesti si nu vrei sa le vezi.

| bolsevic a răspuns:

Mi as dori sa visez vise straine sa am amintiri necunoscute sa mi scufund gandurile in memoria lumii

| Ștefan241 a răspuns:

As vrea sa visez` ca sunt cu "ei :X si cu iubita mea " pe o insula :X. unde totul e gratis. :X shopuri puppy dog eyes malluri` si sa apara ceva nou in fiecare zii.sa fie numai ziii` ...si mereu august`. :X sa ramanem pana la varsta de 16 ani si parinti 30 I don't want to seesa avem libertate si sa uitam mereu cat e ceasul acesta ar fi un vis din care nu as vrea sa ma trezesc.` Sa ma plimb pe toata acea insula :X plina de frumusete cu iubita si cei dragi

| xDyanne a răspuns:

As vrea ca in vis sa pot calatori in trecut sami repar toate greselile savarsite deal lungul vieti!

| gaby1609 a răspuns:

Pe plaja la Eforie Nord cu prieteni :X

| mouds a răspuns:

As vrea sa visez ca dorm

| NoiNoiNoi a răspuns:

Daca asi putea sa imi aleg visele, as vrea sa visez ca sunt pe o insula luxoasa cu o prietena si sa mergem la cumparaturi, sa ne distram, sa facem plaja si sa inotam in Marea Mediterana, apoi sa mergem la culcare in hotelul de lux.

| NOname explică (pentru NoiNoiNoi):

Se pare că luxul la tine e o condiție.
Probabil îl folosești ca un fel de sinonim pentru "frumos", "armonios", "perfect"...
Foarte interesant.

| sweetlikechocolate a răspuns:

As vrea sa ma visez pe o insula tropicala cu iubitul meu :X

| Borzos_Madalin_1996 a răspuns:

Eu as vrea sa i intalnesc pe cei de la LALA BAND si sa fiu cu fata pe care o iubesc muuuuuuuuuuult