NOname
| NOname a întrebat:

Dacă ai putea să-ți comanzi visele, ca la restaurantul de vise, ce ai dori să visezi astăzi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

...sunt într-o cabană undeva la munte. Afară ninge, iar eu stau cuibărită într-un balansoar, învelită într-o pătură călduroasă şi moale. Şed liniştită, senină şi calmă lângă şemineu...savurând o carte delicioasă şi o ceaşcă de ciocolată caldă, dulce şi aburindă, in timp ce lemnele trosnesc uşor in focul dinaintea mea.
Din când in când, imi mai ridic privirea dintre slove şi zâmbesc admirativ fulgilor de nea din fereastră. Şi sunt nespus de incântată că afară e atât de frig...iar la mine e atât de cald, atât de bine şi atât de...frumos.

Şi eventual, când imi indrept pentru a nu ştiu câta oară privirea spre fereastră, o zăresc pe NOname in geam, zgribulită şi ninsă, dar zâmbitoare. Habar nu am ce caută acolo şi ce-o aduce pe meleagurile mele, dar sunt mai mult decât bucuroasă să o invit cordial inăuntru, unde să imi explice totul la o ceaşcă de ciocolată caldă. Şi-apoi să depănăm cele trăite şi cele netrăite in efemera noastră licărire telurică ce-şi spune...Viaţă.

138 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Mariinaa a răspuns:

Clar as vrea sa visez ca am bilet la concertul celor de la Red Hot Chilli Peppers si ca voi fi in primul' rand acolo cantand si distrandu-ma, insa, m-am trezit mult prea tarziu pentru a cumpara biletehappy.My bad!happy Seara frumoasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sunt adult si ca imi petrec seara alaturi cativa tovarasi la cea mai neingrijita carciuma (tapet rupt, scaune scartaitoare etc.) din oras apoi mergem pe jos spre casele noastre.
Apoi, acasa (un apartament dintr-un bloc vechi, cu graffuri pe, peretii holului, dar rezistent, tot asa cu tapet rupt, gauri in pereti, un televizor din anii '70) sa mai petrec cateva clipe alaturi de sotie si sa ne culcam fericiti.

| gaby1609 a răspuns:

Pe plaja la Eforie Nord cu prieteni :X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fac sex cu tine, tanara, sub un palmier... off, se pare ca a inchis la restaurantul de vise...

| micurutza2005 a răspuns:

Mmm! sa nu visez nimic as comanda, sau ca traiesc fericirea extrema si multumire maxima de viata mea...

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Tot pamantul, sa il vad, cu toate minunatiile lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa il cunosc pe Seth MacFarlane - Family Guy si ca desert, sa-mi iau zborul in Brazilia love struck

| Maria9Maria a răspuns:

Personal... ca am murit. Apoi sa fie si real asta.

| ayosmdk a răspuns:

Sa-l visez pe cel pe care il iubesc happy

| RoseQueen a răspuns:

As vrea sa visez ca sunt alaturi de cei mai buni prieteni pe plaja, o plaja frumoasa si curata, tocmai la apusul soarelui si sa cantem si sa ne bucuram ca a venit vacanta(desi mai avem o saptamana) si sa nu mai fim atat de atenti si pregatiti pentru teste sin pentru a nu ne strica mediile tocmai acum.Sa ne bucuram ca inca mai suntem copii si nu trebuie sa sa gandim la grijile adultilor.
Chiar daca pare simplu sa fii copil nu prea este, si asta ma face sa ma gandesc ca vreau sa fiu iar mica si fara griji, singura grija fiind "Ce sa visez la noapte?"Eu vreau doar sa visez ca totul e bine si frumos, numeni nu are griji...si eu dorm foarte bine in patul meu...visand.

| BlackD a răspuns:

day dreaming sa fiu undeva in Seul, cu unu buuuun, sa luam o cina romantica, sa ne plimbam si sa fie totul perfect. Iar cel mai bine ar fi ca atunci cand ma trezesc sa fie realitate love struck

| Musique a răspuns:

Aș prefera să nu visez deloc. Unele vise mă tulbură, chiar dacă sunt foarte frumoase.

| sweetlikechocolate a răspuns:

As vrea sa ma visez pe o insula tropicala cu iubitul meu :X

| PotcaPădurii a răspuns:

Prefer sa nu "comand" vise. Sunt doar reflectii amagitoare ale unor dorinte care dispar o data cu trezirea mea, lasand un gust dezamagitor in mine.Prefer un somn fara vise. Nu imi plac iluziile.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Lasa ce-as vrea sa visez, ca oricum visez. Mai degraba intrebai care din vise as vrea sa devina realitate!

| CyLvEr a răspuns:

O sa ti se para ciudat, eu as vrea sa visez ca pot zbura, sa pot merge peste tot prin lume sa vad totul, minunile create de om.Si sa fiu pe fundul oceanului si sa pot respira sub apa, ar fi grozavhappy.

| Mirunaaaa a răspuns:

Tot ce imi doresc eu e sa primesc de ziua mea ( 22 iunie ) un bichon maltez. Este sigurul prieten care nu te va lasa niciodata la greu!

| Danutul22 a răspuns:

Pe tine.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu mi-aș dori să visez, ci să FIU aici:
http://i.imgur.com/obCOv.jpg.
Nu-i așa că-i minunat?

| AmanoYuno a răspuns:

Orice vis in care dansezhappymomentan nu pot sa dansez fiindca sunt operata de apendicitasad
de fapt orice is ar fi bun..eu nu prea am mai visat...sad
nu am preferinte de fapt... poate fii si cosmar...as vrea sa fiu totusi constienta de fiecare data cand visez asa as avea control total devil
as face lumea un loc mai bunlaughing

| q12 a răspuns:

Eu personal zic ca visele's najpa ca te duci intr-o lume in care poti face ce vrei dar timp de cateva ore, iar dupa ce te trezesti vrei sa mori de suparare ca nu mai esti acolo. Macar daca ai putea avea acelasi vis seara de seara sad

| Neimportant a răspuns:

Aş vrea să mă visez pe o plajă abandonată şi să privesc cum soarele apune, cum valurile mai vin uşor spre ţărm şi doar câteva păsări să se mai audă. Îmi doresc o simplă atmosferă de linişte şi de meditaţie.

| Neah a răspuns:

As vrea sa visez ca sunt in Anglia si sunt acolo cel mai bun arhitect tongue

NOname
| NOname explică:

Te-a pus cineva sau te-ai pus singur?

| Dumnezău a răspuns:

Decorul din 1984 al lui Orwell, ori ceva foarte asemanator.Hai,ca m-am hotarat, un melanj intre filmul The Wall, al lui Pink Floyd, cartile apoca-politice ale lui Orwell si tripuri oferite de dietilamina acidului lisergic.Nici n-ar fi prea departe de realitate, neluand in considerare faptul ca o sa visez campuri pustiite, orase in ruine si razboi peste popoare, doar ca in culori joviale.Si o sa am si soundtrack pentru visele mele distructive.Bineinteles,Dream Theater!

http://www.youtube.com/watch?v=ADX9DdURn8o&feature=related

| Emilian601 a răspuns:

Intodeauna mi-am dorit sa visez Raiul, este ceva ce nici nu pot visa insa imi doresc asta happy

| mouds a răspuns:

As vrea sa visez ca dorm

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa vad cum e sa fi fericit.

NOname
| NOname explică:

Da, ai un nutriționist de vise pentru regimul tău sau te înfometezi de unul singur?