| RAY a întrebat:

Dacă ai ști ca copilul tău va suferi din cauza aspectului fizic frustrări,complexe etc toată viata lui drept moștenire din partea ta, ai mai face un copil?

Răspuns Câştigător
| AnastasiaK a răspuns:

Eu nu ma gandesc oricum la a face copii, dar incerc sa raspund la intrebare dintr-o perspectiva obiectiva.

Parerea mea (si nu doar a mea) este ca orice copil este facut 100% din egoism. Nu intru in detalii precum cele legate de genetica si nici nu vreau sa vorbesc despre idei filozofice schopenhaueriane, dar logic vorbind, cand un om decide sa faca un copil o face pentru el insusi. Nu are cum s-o faca pentru copil din moment ce acel copil nici nu exista inca. Asa ca parerea mea este ca majoritatea ar face un copil si in conditiile date. De asemenea, cred si ca majoritatea ar spune ca nu l-ar face.

18 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

As incerca sa fac tot posibilul sa nu aiba acele probleme dar daca nu s-ar putea nu stiu probabil am cadea de comun acord eu si viitorul tata ce vom face il facem si ajutam sa treaca peste sau sa ii facem operati tratamente ori nu o sa facem si o sa murim batrani si singuri

| Drimmero a răspuns:

Daca eu nu sunt tocmai placut fizic, asta imi ia dreptul de a face un copil? Acum serios...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde. Daca seamana cu mine il dau la adoptie, daca seama cu prietena mea il tin.

| RAY explică (pentru Drimmero):

E o intrebare buna, sincer nu stiu ce sa raspund, chiar nu stiu

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Sa zicem ca am o fata nu tocmai placuta, dar sunt perfect potent, pot face copil, e vreo regula scrisa in care ti se interzice sa faci un copil doar pentru ca esti urat?

| RAY explică (pentru Drimmero):

Daca ai stii ca acel copil va suferi toata viata de ce sa creezi suferinta?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Daca va fi puternic ca tasu',, nu va pune la suflet si merge mai departe, nu ii baga pe prostalai in seama.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Eu sincer nu as face daca as ști ca creez suferinta, as face un copil cu una frumoasa, inalta chiar daca ma r costa doar sa stiu ca o mosteneste pe mama ei

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Nu o gandesti deloc bine, pune-te si fa copil, perpetueaza specia, macar ajuti lumea cu ceva.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Cu o blonda inalta cu ochii albastrii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,as mai face. Daca chiar as arata eu atat de rau, atunci as spera sa semene cu tatal lui.

| ShaOfHatred a răspuns:

Ye. Daca eu am putut sa trec prin viata asta de ****, o sa poata si el. Un caracter puternic si un trup sanatos se face prin munca, nu toti avem norocul sa ne nastem asa.
Sper ca aici nu erau incluse bolile mentale grave gen autism, sau altele.Ca daca stiu ca iasa asa, salut, pupici, viata fara copii stai ca vin!

| 393Dan a răspuns:

Ce disperată s-ar lua cu așa o monstruozitate respingătoare ca mine, în primul rând?

| Bacemi a răspuns (pentru AnastasiaK):

Finally i live to see such statement! God bless you!

| RAY explică (pentru 393Dan):

Sunt 3 miliarde de femei deci sanse sunt

| Fatamuntilor a răspuns:

Dar poate ii seama lui tata' su... si schimb barbatul, imi aleg altul inalt, frumos cu ochi albastri! rolling on the floorGlumesc!
Ray, frustarile scad odata cu varsta! Nepotul meu are urechile mari, pana intr-a 12 a purtat plete, pentru ca copii radeau de el! Acuma e tuns regulantar, uneori se mai tunde si periuta sau zero!

| RAY explică (pentru Fatamuntilor):

Posibil ca da, tu ai o varsta sti mai multe

| cookiejar a răspuns (pentru AnastasiaK):

Couldn't have said it better