| RM94 a întrebat:

Daca ati avea ocazia, v-ati muta in Bucuresti? De ce da sau de ce nu?

9 răspunsuri:
| MeConstantine a răspuns:

Toata familia mea in prezent s-a cam mutat la Bucuresti si rude vin si nu:
Este agitatie, ai unde iesi, nu mori de foame (adica gasesti de munca), poti socializa, etc.
Pentru persoanele mai linistite nu este un loc ideal pentru cele mai agitate este.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce persoana esti.

Ai multe locuri de iesit in oras, multe locuri de munca, aproape de mare, mai aproape de munte, aeroportul cel mai mare din tara, parcuri mari, modalitati de petrecere a timpului.

daca nu iti place agitatia, distantele mari, aglomeratia Bucurestiul nu e locul potrivit

| Tina88 a răspuns:

Nu inteleg.Ce ocazie trebuie? Oricine se poate muta in Bucuresti dar nu vad de ce ar face-o. Nu e ca si cum este Palma de Mallorca Bucurestiul sa ne dorim toti sa ne mutam.

| AlexAleex a răspuns:

Nu, pentru ca imi place orasul unde locuiesc foarte mult.

| RM94 explică (pentru AlexAleex):

In ce oras locuiesti?

| AlexAleex a răspuns (pentru RM94):

Alba-Iulia. happy

| WarriorCat a răspuns:

Nu.

Trafic mult.
Poluare.
Este mare agitatie, mii de accidente.
Daca m-as muta, trebuie sa imi gasesc o locuinta aproape de scoala ( macar 1km ) ca in Bucuresti simt ca ma pierd.

| Hannibal06 a răspuns:

Nu. Deoarece prefer Brașov ca viitor oraș în care să locuiesc, pe motivul că e un oraș mai liniștit și îmi plac plimbările pe munte. happy

| ale153 a răspuns:

Mie mi se pare Bucuresti-ul un oras prea aglomerat si nu ma vad locuind acolo! happy