| mgtow a întrebat:

Daca ati intalni o femeie frumoasa care arata bine cu 3 ani mai mare sau mai mica fata de varsta voastra dar are HIV acceptati sa fie cu voi intr-o relatie stabila?

Răspuns Câştigător
| AlexSalling a răspuns:

Eu n-am HIV, dar da. Nu as putea condamna pe cineva pentru asta, nu este ceva ce tu iti doresti sa ai. Ce nu as putea sa am niciodata in schimb este o relatie cu o persoana rea, indiferent de sex. Daca iubesti acea persoana (cu HIV), ce? Care-i problema? Nu ai sa fii cu ea din cauza asta? Spune si tu. Asta da, nu as avea chef sa aflu asta, dupa ce am facut sex sau ceva. Daca mi-ar spune de la inceput, sa fie sincer/a cum ma gandesc ca oricine ar trebui sa fie, daca m-ar atrage acea persoana e clar ca nu as spune nu.

16 răspunsuri:
| Harley18 a răspuns:

Eu zica ca ar trebui sa gaseasca pe cineva ca ea, dar mai sunt si exceptii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cel putin eu daca m-as pune intr-o relatie stabile as vrea sex neprotejat. Deci am fi relatia HIV stabilã

| Drimmero a răspuns:

Nu, categoric ca nu!

| Lioana a răspuns:

Nu as intra intr-o relație amoroasă cu o persoana care are HIV dar as accepta să-i fiu prietena dacă are nevoie.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu pentru ca s-ar putea rupe prezervativul si as lua si eu.

regis
| regis a răspuns:

Greu de spus. Mi-ar placea sa cred ca nu conteaza, dar poate nu e chiar așa.
Întrebarea 2 ar fi: daca iubita ta de X ani ar fi descoperita seropozitiva, ati parasi-o?

| mgtow explică (pentru regis):

Daca m-a inselat si a luat de la amant da, de obicei inainte de o relatie e recomandat sa se scoata analizele. Sa speram ca in viitor o sa avem prezervative 100% rezistente la rupere

| mgtow explică (pentru MihaiNicu23):

Nu mentii relatii sexuale.

| Drimmero a răspuns (pentru AlexSalling):

Cred ca esti inconstient cand spui lucrurile astea, tu crezi ca virusul HIV e precum o gripa pe care s-o tratezi cu ceaiuri? e periculoasa, iar pe deasupra e si transmisibila.

Clar nu ai gandit inainte sa scrii, chiar si de 3 ori,, dar asa se intampla cand se raspunde pentru funde si aplauze/

| mgtow explică (pentru Drimmero):

Tinand cont ca in momentu de fata sa gasesti una stabila e destul de greu, multe curwe ne intampina peste tot. Si la biserica se duc sa isi ceara iertare la dumnezeu. Hivu nu se transmite daca nu se intretin relatii sexuale nici contact cu sange sau fluide vaginale de la ea. Avantajul e ca aia nu se va duce cu altul pentru ca nu vrea sa transmita boala asta ar fi un avantaj si chiar daca nu o fu. nimeni macar e serioasa si cinstita. O sa faca astia prezervative mai bune in timp cel putin astea de la durex au o rezistenta buna

| AlexSalling a răspuns (pentru Drimmero):

Gresesti. Stiu prea bine ce inseamna HIV, dar pentru mine nu este o problema. Eu nu mint, niciodata n-am mintit cand am dat un raspuns. Eu asa gandesc, e treaba ta daca tu consideri o persoana cu HIV un categoric nu. Crede-ma ca nu spun lucruri si nu scriu raspunsuri inainte sa le gandesc. Se poate trai o relatie superba, tu fiind negativ si celalalt avand HIV. Asta da, nu zic cand este sa faci sex cu o persoana cu HIV, sa nu folosesti prezervativ. Normal ca da, dar boala nu are nimic deaface cu sentimentele.

| Drimmero a răspuns (pentru AlexSalling):

Una e sa ai o relatie normala, si alta e sa traiesti cu teama ca poti sa fii infectat, treaba ta, fiecare doarme cum si-a asternut.

| AlexSalling a răspuns (pentru Drimmero):

Exact asta zic si eu.

| mgtow explică (pentru AlexSalling):

Oricum prezervativul si lubricantul fac treaba buna asa evitand ruperea

regis
| regis a răspuns (pentru mgtow):

"De obicei înainte de o relație e recomandat sa se scoată analizele."
Pe bune?!? Nu e destul ca îți faci analize când te înscrii la scoala, când te angajezi, pentru casatorie, pentru permisul de conducere, acum trebyie sa iti faci analize si ca sa fu.i?!?

| mgtow explică (pentru regis):

Da... de unde stiu eu ca aia e libera de vreo boala? Inclusiv medicul recomanda asa ceva datorita riscurilor mari de infectii care se manifesta in ziua de azi. De ex unu ia transmis hiv partenerei stia ca e infectat si acum puscarie pentru el 6 sau 10 ani, despagubiri de 50.000€ pentru aia care a infectato. Nui de joaca (oricum mai bine e fara femeie) pentru ca au niste legi spaniolii de iti vine sa le rupi in 2 cand esti cu una.