| ChicaIdiota a întrebat:

Daca ati prinde un pestisor de aur, care ar fi cele 3 dorinte are le ati pune?

27 răspunsuri:
| OoKidaLoveoO a răspuns:

1.Sa fiu bogata si desteapta.
2.Sa am noroc toata viata.
3.Sa raman la varsta asta pentru vesnicie.

| DayByDay a răspuns:

1) Sa iau bacul cu nota mare.
2) Sa intru la facultate.
3) Sa fiu independenta.

| DubstepQueen a răspuns:

1.Dorinte infinite.
2.Sa pot sa-mi doresc asa ceva.
3.Sa mi se indeplineasca dorintele laughing

| beatrice9849 a răspuns:

Doar una:Sa mi se indeplineasca toate dorintele, toata viata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.rudele sa fie sanatoase
2.sa nu am dusmani
3.sa nu existe oameni rai

| beatrice9849 a răspuns (pentru OoKidaLoveoO):

Poate vrei sa spui "pe vecie"

| OoKidaLoveoO a răspuns:

Mda mrg ma grabeam sa raspund la o fata.

| Ilusi00n a răspuns:

1.Sa dispara manelele laughing
2.Toti cei de etnie rroma sa fie evacuati in Ungaria laughing
3.Sa cada un asteroid asupra Ungariei laughing
Cer prea mult?sad laughing)))

| beatrice9849 a răspuns (pentru OoKidaLoveoO):

"sa raspunzi la o fata"...

| Cristian_6576 a răspuns:

1.Sa fie fericire in toata lumea
2.Sa existe detoate pentru toti
3.Sa traim vesnic toti

| Scanteie91x a răspuns:

1. Sa am puteri supranaturale (Invincibilitate, citirea gandurilor etc.)
2. Sa fiu nemuritor
3. Sa pot calatori in timp

laughinglaughing

| OoKidaLoveoO a răspuns (pentru beatrice9849):

Hai mai lasa-ma.Nu am chef de vb.winking.

| whit3terror a răspuns:

1.Toata lumea sa fie fericita.
2.Sa fim toti sanatosi.
3.Sa ne conduca cineva cu cap nu numai inculti.

| GheorgheDariusAlexandru2000 a răspuns:

1.Sa am tot ce mi-as dori
2.Sa mai prind unu happy
3.Si sa fie toti dragi sanatosii

| FionaFlower12 a răspuns:

1.Sa imi pun dorinte toata viata. 2.Sa vorbesc cu animalele. 3.Sa pot zbura.

| Adelin89 a răspuns:

1.Dorinte Infinite
2.Noroc Toata Viata
3.Toate Dorintele Sa Se Indeplineasca

| pufipuf a răspuns:

1. Sa mai pot pune inca un miliard de dorinte.
2. Sa fiu fericita alaturi de persoanele apropiate.
3. Eu si persoanele la care tin sa fim sanatosi.

| Karmesytta a răspuns:

1.Sanatate
2.Fericire
3.Bani

| stlucian a răspuns:

E grea intrebarea dar as vrea sa stiu ce ai face TU! Sunt prea multe si putine optiuni, oricum: 1` moneda mondiala(pentu toti la fel) 2`controlul foametei(fata de tarile slab dezvoltate si nu numai) 3` aici as lasa pe Dumnezeu sa aleaga daca nu A ales cumva.

| qMoonShine a răspuns:

1.Sa fiu PERFECTA!
2. E ceva privat.
3.Sa am sanatate, eu, familia, rudele, prieteni ~

| MaryD a răspuns:

Sa pot da timpul inapoi si sa-mi repar greselile, pe care le regret acum
sa fiu sanatoasa si mai slabutza
o masinarie care poate creea orice si sa faca replica la orice

| ChicaIdiota explică (pentru stlucian):

Eu...
1.sa mai prind o multime de pestisori
2.sa avem ce ne trebuie in familie
3.sa am un cal

| MalleusMaleficarum a răspuns (pentru OoKidaLoveoO):

Legat de dorinţa ta nr.3, asta ar însemna şi că ai dori să fii nemuritoare, nu-i aşa?
Nu crezi că ai suferi enorm, trăind pe Pământ nepieritoare şi fiind forţată să-i vezi pe cei din jurul tău murind?
Şi nu mă refer doar la cei dragi, familie, rude, prieteni, ci şi la colegi, cunoştiinţe, vecini, animale de companie, soţ, copii, nepoţilor, ş.a.m.d.
Şi nu ar fi extrem de ciudat şi dureros în timp să fii nevoită să explici la fiecare membru nou apărut în familie? Mai ales dacă ţi s-ar întâmpla să te trateze ca pe un monstru inuman, tu fiind singura care are viaţa veşnică.
Mă gândesc că ar durea îngrozitor, şi ar trebui să te sacrifici pe tine pentru a oferi familiei tale un viitor normal, şi anume să dispari din viaţa lor.
Să-ţi laşi la o parte dorinţa egoistă de a rămâne cu ei, deoarece îi iubeşti şi îţi este bine şi confortabil alături de ei, şi să pleci, lăsându-i în urmă.
Plus că, probabil ai deveni foarte singură şi tristă, având în vedere neputinţa de a-ţi face noi prieteni, noi cunoştinţe, fiindu-ţi teamă că te-ai ataşa de ei şi apoi, cât ai clipi, ai fii nevoită să renunţi la ei, să le spui adio, lăsându-i să moară.
Şi asta ar fi întreaga ta viaţă veşnică, plină de tristeţe şi scenarii felurite ale morţii.

| MalleusMaleficarum a răspuns (pentru qMoonShine):

Nu există perfecţiunea, e doar un termen de legendă.
Poate te-ar face peştişorul perfectă, dar în ochii unora tot ai fii defectă.

| MalleusMaleficarum a răspuns:

1. Bani.
2. O familie decentă.
3. Să excelez în tot ceea ce îmi propun.

| AnotherMe a răspuns:

1.Sa fim surori :*
2.Dorinta secreta
3.Imi doresc ca cei din jurul meu si cu mine sa fim sanatosi si fericiti

| DjQwesst a răspuns:

1)999999999999999999 Dorinte...
2) Nu le pot scrie pe toatelaughing