| RockyVedeta a întrebat:

Daca aveti multi bani si case peste case sunteti fericiti? Eu nu prea cred, spuneti si voi parerea voastra.

Răspuns Câştigător
| LalaCoriiii a răspuns:

Ok sa zicem ca am o gramada de bani si case si mai multe, dar daca nu am familie ce fac, acele "lucruri" nu-mi folosesc daca am cu cine impartii

9 răspunsuri:
| einenebun23 a răspuns:

Depinde de situatie. Sunt oameni care sunt foarte bogati isi permit orice dar nu sunt fericiti nu au o familie si toti ii cauta datorita situatiei bune materiale pe care o au, dar sunt si oameni care fericiti care si-au intemeiat o familie si cu timpul s-au imbogatit se bucura alaturi de cei dragi.

| Liceanul a răspuns:

Daca ai si persoane in viata ta, esti. Fara discutie.

NOname
| NOname a răspuns:

Depinde, unii pot fi şi fericiţi (fericirea nu este o stare permanentă, ca să putem generaliză), alţii au nevoie de mult mai multe ca să se simtă fericiţi/împliniţi şi nu mă refer la ceva material.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Asta vor românii, case peste case, si bani grămadă, dar nemunciti, cîstigati la bingo nu?

| PedoBarbie a răspuns:

Da.
Banii aduc fericirea.
Acum da-ţi cu pietre.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu... Să am vreo 5 case(vile) şi să am atâţia bani cât să pot plăti taxe şi impozite pentru toate, să le şi pot întreţine calumea pe fiecare şi totuşi să-mi rămână încă suficienţi bani cât să-mi mai iau o maşină Peugeout nouă, fabricată cu doar 2-3 ani în urmă, nu m-ar face deloc fericit. Cred că aş sta şi aş plânge când aş vedea ce tristă e viaţa mea. Aş cânta şi o manea, de "dor şi jale" pe tema asta.

| Wøodenpints a răspuns (pentru PedoBarbie):

Treabuie să fii idiot ca să ai impresia că poți fi și fericit și muritor de foame în același timp. Io n-am văzut cerșetori sau șomeri fericiți, decât cu punga de prenenadez în mână.

Ăia care spun că banii nu aduc fericirea și mănâncă pâine uscată cu ceai în timp ce le suflă vântul în OO prin celofanul din geam, o spun așa mai mult de consolare. Că dacă le-ar da cineva o vilă și mâncare de oameni, nu cred că ar refuza pe motiv că asta o să le ia fericirea.

E ca și cu mar spune o fată urâtă și proastă că sufletul contează.

| Z3R0H0uR a răspuns:

Daca nu ai iubirea langa tine, banii sunt doar niste hartii!

| Musique a răspuns:

Sunt fericită din punctul ăsta de vedere, dar nu în totalitate.
Baftă!