| Cazurillk a întrebat:

Daca cineva e internat la. spital poti sa dormi cu el?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca e minor da, altfel cam complicat.

| Cazurillk explică (pentru suntserios):

Pai si daca ii injuri ca nu te lasa ce iti fac?

| RAY a răspuns:

Eu unul am putut, dar nu în pat cu el, pe un fotoliu in salon

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Cazurillk):

Iti iau casa

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In unele cazuri, da. Depinde de spital si de salonul in care este.
La copii se interneaza si un parinte cu ei, iar la adulti, in majoritatea cazurilor sunt lasate rudele sa stea cu el si chiar sa ajute la ingrijirea lui (hranit, comunicat, mers dupa medicamente sau alimente pe care nu le are spitalul).
Dar sunt si saloane in care nu sunt permise vizitele decat cateva ore, sau chiar deloc.
La terapie intensiva nu au voie rudele in mod normal.