| minime3 a întrebat:

Daca imi fac o relatie sa ii spun iubitului meu diagnosticul meu de boala? Mai ales ca tine de psihic si psihiatrie. Am citit undeva ca barbatii nu sunt incantati sa stie de bolile unei femei si ca o femeie care spune ca e bolnava sau sufera de ceva, se plange etc nu e atragatoare. Caci nimeni nu vrea sa stea cu un om bolnav, si ca sanatatea atrage. Boala nu e una grav dar suna oarecum urat, are legatura cu depresia. Nu stiu voi domnilor cum priviti situatia, daca va place foarte mult femeia fizic si sunteti compatibili, e si desteapta, mai conteaza ca ia un tratament antipsihotic de exemplu? Dau funda!

4 răspunsuri:
| Mindfulness a răspuns:

Tu ai probleme mai serioase decât depresia. Daca te iubește te acepta așa cum ești.

| Mindfulness a răspuns:

Nu ii spune! Daca nu se vede că ai depresie nu îi spune! Nu trebuie nimănui să spui daca tu te comporți ca un om normal atunci mai bine taci și mergi pe burta.

| SilentRain a răspuns:

O relație sănătoasă ar trebui să fie construit cu onestitate
Cine te place, te accepta și cu defectele tale

| LisaJulie a răspuns:

Cand relatia dureaza nu ar trebui sa existe minciuni dar am o intrebare? Esti deja intr-o relatie cu el?