| IonutSiAtat92 a întrebat:

Daca nu sunteti de acord cu parerea altora, de ce unii incercati sa fiti mai presus? Si de ce trebuie sa vorbiti urat?

7 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Se ajunge la conflict doar in momentul in care ne contraziceam excesiv si pe teme foarte clare cel putin eu.
În momentul in care tu spui ca o femeie sau un copil trebuie rupt cu bătaia e normal sa te contrazic sau chiar jignesc si asta nu doar pentru ca nu sunt eu de acord cu afirmatia spusă de tine, ci pentru ca nu e normal sa faci sau sa spui asta, ca sa nu mai vorbim ca nici legal.Iar daca eu iti aprobam, sau treceam nepăsătoare peste gândirea ta, fără macar sa imi dau interesul sa spun "ba, esti dobitoc daca gândesti asa" tie ti se părea că asa e normal sa faci si nu stăteai nici un pic pe gânduri.

| siriusblack98 a răspuns:

Uite d-aia dau eu direct block când îl văd pe unul că se contrazice excesiv și apelează la jigniri. Decât să stau să mă contrazic în 100 de răspunsuri, prefer să îți dau ignor și nu mai avem treabă.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pentru ca lumea nu constientizeaza chiar toate lucrurile, acest concept tine mai mult de... "close mindedness".
Din cate vezi si ma gandesc ca ai vazut... peste tot (aproape) intalnesti astfel de lucruri.

O mare parte din aceasta populatie, care se incadreaza in ceea ce ai spus tu, probabil nu vor sa renunte la aceste idei si perceptii, la acest sine fals, deoarece aceasta este identitatea lor, toate conceptiile adunate... incat daca ar renunta la ele, ce ar mai ramane? Nimic? O lipsa de personalitate? Nu, normal ca nu. Dar nu multa lume intelege asta.

Astfel de persoane... creaza astfel de persoane, uneori chiar daca vor, alteori chiar daca nu vor. Dar sigur o sa se schimbe in bine totul... candva.

| IonutSiAtat92 explică (pentru siriusblack98):

Cel mai corect, dar eu sunt genul de om care da dreptul la opinie atata timp cat nu se intrece masura.

| mgtow a răspuns:

Un inteligent stie sa zica, imi vad de viata pentru ca ma pot descurca reusesc, nu ajuta sa am ciuda - invidie. Doar terminatii psihic recurg la rautati si materialistele da

| siriusblack98 a răspuns (pentru IonutSiAtat92):

Păi și eu dau dreptul la opinie. Dar dacă te văd că deja ai dat mai mult de 2 răspunsuri și ții neapărat să fii prost, atunci direct block tati.

| IonutSiAtat92 explică (pentru siriusblack98):

Cea mai corecta alegere.