| andreieftenie42 a întrebat:

Daca pana la 18 ani nu ai invatat nimic niciodata mai ai sanse sa devii programator? eu zic ca sansele sub 1% nici alea, gandirea logica nu se dezolvata intr-o zi!

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Si ai impresia ca programarea iti formeaza gandirea logica? laughing
Eu as zice ca IT-ul te prosteste, nu te formeaza.
Daca pana la 18 ani ti-ai trait copilaria, apoi descoperi ca iti merge mintea la programare, inveti atunci programare.
Mintea coerenta poate fi mostenire genetica, n-ai nevoie de stat cu tocilarii pentru a o dobandi.

2 răspunsuri:
| andreieftenie42 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Situ in unele cazuri e si genetic, in unele e si munca, dar oricum de ce sa te faci programator sa iei 7000lei intr-un oras mare cand poti sa te faci pompieri jandarm intr-un oras mic si iei 5000lei si e serviciu de stat si ca bani echivaleaza daca esti intr-un oras mic.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru andreieftenie42):

Un programator bun ia mai mult de 7000 de lei in Cluj, Bucuresti sau alt oras cu oportunitati.