| ColdHeart a întrebat:

Daca persoana iubita ti-ar cere sa devii vegan/a, ai accepta? >:

Răspuns Câştigător
| Darkmagic a răspuns:

"Fa-te vegan" sau "lasa-te de fumat" sunt simpliste...
Am vazut "persoane iubite" care au pus un adevarat jug pe... obiectul iubirii lor, si obiectul il duce fara grija, fericit.
Deci toti astia cu "Nup", e bine sa mai reflecteze, caci nu se stie intensitatea iubelii care va da peste ei candva, de isi fac si tatuaj de dragul "persoanei iubite".
Din vegan poti ajunge din nou "carnivor", de fumat te poti reapuca, dar cu "I love you Siminica" pe mana, ramai toata viata.
Din nou deci, pe bune?
"Nup!"
"Deloc, sa moara Tantza!"
"Independenta" afisata de "Niciodata", nu face casa buna cu iubeala care asteapta sa te pocneasca de dupa colt...
Final:
Nu stiu. happy

40 răspunsuri:
| leapșa a răspuns:

Nu.

| Vanishgold a răspuns:

Aș încerca, de ce să nu încerc? Schimbările sunt bine venite. Poate m-aș simți și mai bine. Sunt deschisă la schimbări.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vanishgold):

Bravo! Tu vei primi Folositor si Inteligent de la NOnoima

| Vanishgold a răspuns (pentru anonim_4396):

Si ce e rau in asta? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vanishgold):

Ca promovati exodul creierelor dincolo de luna...

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Te-ai lovit la cap? Nu vezi ca i-am pus o intrebare simpla sa vad cum o gandeste,, unde vezi tu ca ii aprob conceptile?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu, omule cu întrebări simple! Te-a scapat pe tine taica-tau in cap de cand erai mic.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce ma faci sa te judec mereu din prima?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

De ce te faci ca ploua și pui întrebări la care răspunsul este evident!?
Atragi ce provoci.
Semeni vant, culegi furtuna.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Te victimizezi atat,, stii foarte bine ca provoci, nu merg astea cu mine, te astepti sa te injur ca sa ai motiv sa ma raportezi iar?

| Lucian2473 a răspuns:

Cu cea mai mare placere! Dar cum in casnicie sau in relatie trag amandoi, i-s cere si eu sa se lase de un viciu. Ai o dorinta pe care vrei sa o respect pentru tine? Atunci am si eu una. Sa fim..egali. Asa nimeni nu castiga si nimeni nu e mai presus decat altul.

Deci daca persoana iubita mi-ar cere sa trec la veganism, i-as cere sa treaca si ea pe ceaiuri din plante. De preferat cel de pelin. Impuscam doi iepuri dintr-un foc. Ne facem bine reciproc. Sau i-as cere sa lase fumatul. Cred ca a doua oara cand imi va cere ceva, se va gandi de doua ori. laughing
Chiar ma gandeam sa trec la veganism vreo luna-doua dar nu am idee cu cine ar muta sifonierul din lemn de nuc cand va dori sa schimbe aspectul camerei. Ferice de cei ce au sifonierul model debara. Acela nu trebuie mutat.

| TheLifeIsGood a răspuns:

Ideea e ca nu imi poate cere. Adica asta depinde doar de mine, daca vreau sau nu...

| Anonim820 a răspuns:

Nup

| emayperritos a răspuns:

Da. Cu siguranta. Dar deja sunt.

| Sniperw0w a răspuns:

Daca sunt cat un elefant as deveni dar asa nu prea cred nu stau la sa mananc doar iarba.

| Alexandra2018 a răspuns:

Bineinteles!
vegetalele lungesc viata omului si din punct de vedere medical esti mult mai sanatos cu vegetale decat cu carne!
Mai mult de atat din punct de vedere naturist, vegetalele reinnoiesc celulele organismului si confera sanatate mutl mai puternica corpului prin fibrele cumulate!