| ColdHeart a întrebat:

Daca persoana iubita ti-ar cere sa devii vegan/a, ai accepta? >:

Răspuns Câştigător
| Darkmagic a răspuns:

"Fa-te vegan" sau "lasa-te de fumat" sunt simpliste...
Am vazut "persoane iubite" care au pus un adevarat jug pe... obiectul iubirii lor, si obiectul il duce fara grija, fericit.
Deci toti astia cu "Nup", e bine sa mai reflecteze, caci nu se stie intensitatea iubelii care va da peste ei candva, de isi fac si tatuaj de dragul "persoanei iubite".
Din vegan poti ajunge din nou "carnivor", de fumat te poti reapuca, dar cu "I love you Siminica" pe mana, ramai toata viata.
Din nou deci, pe bune?
"Nup!"
"Deloc, sa moara Tantza!"
"Independenta" afisata de "Niciodata", nu face casa buna cu iubeala care asteapta sa te pocneasca de dupa colt...
Final:
Nu stiu. happy

85 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate daca ar fi vorba de vicii da, dar vegan nu.

| Drimmero a răspuns:

Nici intr-un caz!
I-as face in ciuda, eu mancand un gratar,, iar ea sa fie cu porumbul fiert sau cu un mar la fiecare masa.

Vorbind serios, mi s-ar parea o mare prostie sa incerce sa-mi impuna asa ceva.

| Anonim820 a răspuns:

Nup

NOname
| NOname a răspuns:

Dacă s-a ajuns la a mi-o cere, înseamnă că am fost un mare...om până atunci și m-aș întreba serios ce a văzut la mine. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place sa cred ca nu am sa ma indragostesc de cineva cu probleme la cap.

| SG1995 a răspuns:

Nu, eu nu ii cer sa fie omnivora, ia sa nu-mi ceara sa renunt la carne.

| ColdHeart explică (pentru anonim_4396):

Si iubirea adevarata unde e?

| FaraNumePls a răspuns:

Sunt vegetarian deci da, căci n-ar fi o schimbare prea mare rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ColdHeart):

Nu vad legatura intre iubire si asta, cum ar fi sa-i impun si eu persoanei iubite sa nu mai iasa din casa?

| JackR a răspuns:

Nu, pentru simplul motiv ca nu m-as indragosti niciodata de o vegana!

| ColdHeart explică (pentru anonim_4396):

Era vorba de sacrificii. Probabil daca te-ar iubi cu adevarat n-ar iesi din casa. laughing

| Drimmero a răspuns (pentru ColdHeart):

Tu ca vegana ai incepe sa mananci iar carne pentru persoana iubita, daca ti-ar cere?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ColdHeart):

As face sacrificii, nu prostii.

| ColdHeart explică (pentru Drimmero):

Intreaba un vegan.

| ColdHeart explică (pentru anonim_4396):

Iubirea e prostie

| Drimmero a răspuns (pentru ColdHeart):

Eu am pus altfel problema, ca am vazut ca vorbeai de sacrificii, vazand si intrebarea,, am intuit ca e posibil sa fii vegana, eram curios de ceea ce vei spune, daca aplici 'sacrificile' pentru persoana iubita.

| ColdHeart explică (pentru Drimmero):

Stiu.
Dar daca nu sunt vegana are rost sa raspund?

NOname
| NOname a răspuns (pentru Drimmero):

Pentru un vegan această întrebare este echivalentă cu "Tu, ca vegană, ai începe să torturezi și să omori ființe nevinovate pentru persoana iubită, dacă ți-ar cere?".

Dacă ar cere așa ceva, probabil n-ar (mai) fi iubită...
În primul rând, de ce ar cere așa ceva cineva întreg la cap? E un nonsens.

| Drimmero a răspuns (pentru NOname):

Sa inteleg ca tu n-ai fi impreuna cu cineva care e compatibil daca ar manca si ar avea un alt stil de viata,, tocmai pentru simplul fapt ca nu e vegan?

Un nonsens este sa-i impui cuiva ce sa manance, mai ales personei iubite.

'daca nu mananci ce mananc si eu, ne despartim' Bwhahahahaha

NOname
| NOname a răspuns (pentru Drimmero):

Eu percep compatibilitatea la un nivel mai profund.

NOname
| NOname a răspuns (pentru Darkmagic):

Este una dintre puținele dăți, când meriți un mare Like, poate și o cocardă. Felicitări! Ai fost simpatic. big grin

| Drimmero a răspuns (pentru NOname):

In mod normal asa ar trebui, sa fie anumite conexiuni activate,, sa fie o anumita atractie, un ritm cardiac pe aceeasi frecventa, doar ca, daca ai fii la fel ca persoana pe care o indragesti, nu prea v-ati putea completa prin diferite lucruri, caci extremele se atrag, zise cineva din popor, iar lucrul chiar se adevereste.

Cum percepi tu compatibilitatea? chiar sunt curios

| emayperritos a răspuns:

Da. Cu siguranta. Dar deja sunt.

| emayperritos a răspuns (pentru anonim_4396):

Vegani nu au probleme la cap. Poate tu ai.

| ColdHeart explică (pentru Darkmagic):

Perfect de acord. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru emayperritos):

Oh,serios? Iti spun eu ca atunci cand devin fanatici si iti impun ce sa faci/ce sa mananci/cum sa gandesti clar au probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca m-ar iubi clar nu mi-ar cere asa ceva.

| Xelon a răspuns (pentru emayperritos):

Nu toti veganii au probleme la cap, dar un om care imupune partenerului sa devina vegan doar pentru ca el este, chiar are problema la cap.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu as schimba nimic la mine, mai ales pentru persoana iubita. Este o chestie imorala frate mai ales daca o faci pentru o femeie, sa sa-si piarda respectul pentru tine.