NOname
| NOname a întrebat:

Dacă s-ar legaliza clonarea umană, pe cine ai clona prima dată? Și opțional: de ce?

49 răspunsuri:
| deutSa a răspuns:

Pe mine sa plec de acasa cand vrea si clona mea sa stea in locu` meu acasa si sa faca ce spune mama laughing)

| BubulinaBulinutaRoz a răspuns:

Părinţii.
Ei sunt cei care ne-au dat viaţă, şi măcar atât să facem. Poate i-ar înveseli... happy

| AsAndreea03 a răspuns:

Foarte buna intrebarea happy.
As vrea sa clonez multe persoane dragi mie, in special pe mama deoarece mereu mi-a fost aproape la bine si la greu.
2. As vrea sa il clonez si pe tata, pentru ca si el mi-a fost alaturi happy
3. Pe Adrian Sina pentru ca Il iubbesc enoorm

| Cocodrilo a răspuns:

As clona-o pe mama, nu pentru ca a fost a mea, ci pentru ca a trebuit sa plece prea repede.
Apoi as face fata unei situatii care m-ar umple de angoase. Ar trebui sa o cresc de mica si sa o educ, insuflandu-i ceva si din caracterul mamei. I-as povesti despre,, aceea care a fost ea".
Probabil ar semana la chip uluitor dar ar avea o personalitate diferita de a mamei.
Sa-ti cresti de mica mama ar fi o experienta tulburatoare.
Iata, m-am prins in joc :-)
Serios vorbind, o clonare facuta din dragostea pentru o alta persoana (eventual disparuta) ar fi un gest de egoism suprem pentru noua fiinta. Daca atunci cand ar creste ar afla acest adevar, daca ar fi crescuta NUMAI ca sa semene cu un prototip, ar risca doar traume si nefericire.

| doc69 a răspuns:

Hahah cred ca iubita ca sa experimentez threesome.lol.Asta mi-a venit in cap acum citind intrebarea lol. buna intrebare.

| LollypopMe a răspuns:

Pe mine! Pentru ca as putea face 2 lucruri
in acelasi timp! Funda?big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Sarah15is a răspuns:

Nu as clona pe nimeni pentru ca fiecare om este special in felul sau.

| Sarah15is a răspuns:

Nu as clona pe nimeni pentru ca fiecare fiinta este speciala in felul ei.

| Anonimanonimus677 a răspuns:

Pe mine doarece mi-as pune clona sa mearga la scoala, sa-mi faca temele, sa dea testele si poate si curat in camera iar eu as sta pe TPU toata ziualaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe tine.

NOname
| NOname explică (pentru anonim_4396):

Și ce te-ai face cu două ca mine, nu vezi că unii cu una nu se pot descurca? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

Doar glumeam, eu l-as clona pe Raymusic. Apropo nu stii ce s-a intamplat cu Raymusic?

| edy伊迪98 a răspuns:

Intai parintii... apoi pe mine...si in sfarsit fata de care sunt indragostit

NOname
| NOname explică (pentru anonim_4396):

Știu că de ceva vreme m-a scos de la ignor. Presupun că a rămas la fel de agramat și îi disperă pe cei de la "Religie" cu întrebările existențialiste.
Mai e ceva de știut? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

Ca tot vorbeam de religie, tu crezi sau nu in Dumnezeu.

NOname
| NOname explică (pentru anonim_4396):

Preferințele mele religioase prefer să le păstrez pentru mine.

| RoseQueen a răspuns:

M-as clona pe mine ca sa pot sa ma relaxez si sa invat in acelasi timp.Chiar as trimite o clona la teste, dar n-am suportat niciodata copiatul de orice fel. Mi-as clona si cei mai buni prieteni ca sa pot fi alaturi de ei si si ei sa fie altundeva in acelasi timp. Ce vis frumos s-ar implini!

| allyx14 a răspuns:

Pe mn..lol..de vreo 1000000000000000000000 de ori... oare cum ar fi lumea asa?