| anonim_4396 a întrebat:

Daca vi s-ar oferi vreodata ocazie...sa intrati in mafie, ati face-o?

19 răspunsuri:
| Grig_Victor_1988 a răspuns:

Eu da nu am nimic de pierdut acum depinde gândeştete ca peste tot sant avantaje şi dezavantaje

| Crouky a răspuns:

NU, Funda?

| GabyRcm a răspuns:

Nu, faci cea mai mare prostie!

| KodrutZ a răspuns:

1. Invata sa scrii.
2. Astfel de ocazii nu ti se ofera pur si simplu, trebuie' sa ai niste antecedente sau o anumita pozitie in societate. In ambele cazuri, se ajunge la aceasta oferta in urma actiunilor tale precedente.

| catalin94 a răspuns (pentru KodrutZ):

Daca as avea e-mailul tau, ti-as spune pe larg..mai multe, am pus ocazie in loc de ocazia, din cauza telefonului, imi cer scuze

| KodrutZ a răspuns (pentru catalin94):

Ai pus "vii" si "oferii" si alea nu cred ca au fost din cauza telefonului. In fine, ideea e ca daca chiar ti s-a oferit o astfel de ocazie, nu te apuci sa intrebi pe un site public, mai ales cind ai pus destule intrebari si ai dat destule raspunsuri cit sa ti se faca un profil foarte usor pe baza caruia sa fii identificat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu!
De ce?
Pt ca degeaba ai bani cu carul daca nu mai poti dormi noaptea.
Nu as suporta sa stiu ca in orice moment pot sa fiu asaltata de politie.
In fiecare moment sa te gandesti ca te poti trezi cu politia la usa...sau mai rau cu un glonte in cap(si nu neaparat venind din traictoria politistilor ci mai degraba cel mai mare pericol sunt chiar cei cu care ''bati palma'').
Vrei ca familia ta sa ajunga sa te vada la stiri?-(ok-depinde si de ce vrei sa faci-adica in ce ''afaceri'' te bagi)-Pt ca nu toti ajung sa fie ''vedete'' la stirile de la ora 5!
Ti-ar placea sa traiesti asa?
Pana la urma depinde doar de tine(de propria constiinta,de alegerile(buna sau rele pe care le iei intr-un anumit moment),de circumstante,DE DECIZII!

Unul din fostii mei prieteni a facut o prostie asemanatoare-(dar nu doar din acest motiv ne-am despartit)!-desi acest lucru a fost ala DEFINITIV!(adica s-a soldat cu pierderea increderii-din partea mea-in el!(poveste Lunga)!
Consecinte?
A stat ceva timp la puscarie, si-a pierdut ''prietenii''(si pe cei pe care credea ca-i are nu doar pe cei care stia ca nu-i are), si-a pierdut slujba(cea din timpul zilei), si-a incaruntit familia, s-a ales cu o ''pata'(stigmat)' pus/a de societate si m-a pierdut(de fapt nu ma avut) -desigur din cauza NESINCERITATII!
+multe alte consecinte si cauze pe care eu nu le cunosc nici acum!

| Madayna a răspuns:

Nu, nici vorba de asa ceva.

| mgtow a răspuns:

Da, mai ales ca sofer pe camion sau autotren sa car arme, nu ma angajeaza nimeni lucrez ilegal si daca ma baga la puscarie vin baietii si ma scot.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Cine cară arme cu un camion? laughing Suspicios rău de tot, și chiar copilăros din partea unui mafiot.
În fine, să spunem că faci o prostie și cineva din afara clanului tău te dă de gol, știi tu: "dom' sergent, x plimbă niște arme", în cel mai bun caz, te prind ai tăi și te fac dispărut printr-o pădure. În cel mai ră caz te prind curcanii, ei au dovezi incontestabile, nu te scoate din bulău nici dracu, ba chiar toată gașca e pusă în pericol. Dacă intră Capul în celula ta sau măcar sectoru tău, ai frecat bățu, te alegi cu gâtul tăiat cel mai probabil de o lamă, ori te sufocă vreo unul în timp ce dormi, și chiar de nu dormi(de frică, normal) tot te sufocă. Deci, nu e chiar așa ușor cum crezi tu.

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Oricum mafia are nevoie de armament nu are cum sa fie chestie de copii mici faza cu transportul, cine se ia de mine il impusc ultima solutie scot inelul de la grenada si facem bleaf cu totii intr-o explozie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Dar nu cu un camion, astea tot timpul sunt răvășite de polițai. Iar la o vamă dai alarma la botul câinilor, cu praful de pușcă.
Dacă faci "bum" la armament, familia ta plătește.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Nu, in schimb sunt curios pe ce criterii ai sa dai funda.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am făcut-o deja.

| Wehrmacht a răspuns:

Consider ca mafia nu mai este ce a fost.Toti penibilii au ajuns sa fie considerati mafioti si in loc sa-si bata eu ceva de politie se intampla exact invers.Ma apuca dracii cand vad ca sunt numiti mafioti periculosi grasanii aia prinsi cu pistoalele descarcate si gloantele bagate in cutie.
Oricum, prefer sa fiu pe cont propriu.N-am in credere in prea multa lume.
Poate daca as avea ocazia as infiinta o oraganizatie mafiota care usor, usor sa poata fi considerata una terorista.
Prefer sa dau ordine stiind ca am dreptate in loc sa indeplinesc ordine stiind...nestiind cat a gandit ala care le-a dat.

| Seepty a răspuns:

Nu pentru ca vei avea deaface cu politi si poti risca puscarie buna pentru asta.

| mona a răspuns:

Nu,nu as putea face asa ceva

| kossmin16 a răspuns:

Depinde, nu as vrea, dar daca viata mea e pusa in joc atunci cu siguranta!

| rapppppppp1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mise pare ca te-ai uitat mult la filme eu am fost arestat si nu e cum zici tu acolo nu se omoara lumea ca nau ce face casa mai stea inca 20 de ani data vitoare documenteazate