| Th3AbSinTh3 a întrebat:

Daca vreau sa fac ceva fac, imi depasesc limitele si duc totul la bun sfarsit. problema e ca fac asta doar daca imi place, insa in viata mai face si ceea ce nu-ti place. cum sa reusesc si cu ce nu imi place?
de ex:-in clasele 1-4 eram printre ultimii la fotbal, deabi apucam sa lovesc mingea de vreo 2 ori intr-un meci, insa dragostea pe care o aveam si dorinta de a deveni mai bun m-au ajutat sa continui si asa am ajuns in clasa a 6-a sa fiu cel mai bun din scoala...
-de fiecare data cand avem de facut un proiect pentru scoala al meu e vai de el, nu-mi place sa ma implic in asa ceva... aici ce pot face?

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Incearca sa combini cumva elemente comune din ceea ce-ti place si ce nu, ca sa te autostimulezi in a face tot ce e necesar.Sa apelam la exemplul tau.Deci,erai afon la footbal, dar pentru ca ti-a placut, ai facut eforturi si ai ajuns cel mai bun.Acum sa ne gandim ca footbal se joaca si in liceu, asa ca, pentru a ajunge acolo, trebuie sa treci niste examene, altfel joci doar pe maidan.Ai facut legatura? Bafta!

1 răspuns:
| Th3AbSinTh3 explică (pentru Danut_Popa_1961):

Da am inteles.
sunt la liceu, dar joc la o echipa de club...
mersi.