| alexandrualind a întrebat:

Dati-mi un exemplu de animal carnivor.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urs

8 răspunsuri:
| AlexandraIoana74 a răspuns:

Lupul,ursul,leul,tigrul,vulpea,rasul

| Frank51 a răspuns:

Ursul este omnivor, ai intrebat un exemplu de animal carnivor, apoi vine un individ si zice 'urs' si tu sari cu funda nestiind ce-i aia animal carnivor, vai vai. Daca ursul este carnivor atunci oamenii ce sunt?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iepurele, soarecele, buvnita, mai vrei? -.-

| untu a răspuns (pentru anonim_4396):

Daisuki,iepurele si soarecele sint rozatoarele ierbivore si bufnita este pasare carnivora!

| untu a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai Cosmine,ai gresit raspunsul! Ursul este un animal omnivor! Animalele carneivore sint leul,tigrul,pantera,hiena,lupul,vulpea,puma, bufnita, acvila, soimul, etc....nu ai invatat zoologia?

| gemeni6226 a răspuns:

Tigru.

| AvalohAlyn a răspuns:

Leu,tigru,ghepard,lup,hiena,leopard..etc

| R0R0 a răspuns:

Tigru