| anonim_4396 a întrebat:

De ce exista misogini si feministe? Cand o sa inteleaga tot poporu ca indiferent de sex suntem egali? Nu v-ati saturat de toate feministele de pe internet care urla cu caps locku' ca vor egalitate, dar totusi se cred superioare din toate punctele de vedere fata de un barbat? Sau de barbati care spun ca cica femeile sunt proaste, rele si inferioare? Eu cred ca toti suntem egali indiferent de sex.

Răspuns Câştigător
| Bitextual a răspuns:

Nici pe departe n-a vrut să arate asta. Dar în general bărbaţii sunt consideraţi, datorită naturii lor, sexul puternic şi superior. De aceea am ţinut să precizez că şi o femeie poate avea "intelectul" mai dezvoltat decât un bărbat, nu doar invers, întrucât există atâtea cazuri.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Voi ce credeti?

| Bitextual a răspuns:

Ai dreptate. Ţine de fiecare individ în parte dacă e sau nu superior sexului opus. Există femei mult mai puternice şi inteligente decât atâţia bărbaţi. Replica cum că bărbaţii sunt mai deştepţi e expirată de mult. Asta era când femeia nu avea drept egal la învăţătură şi educaţie cu bărbatul şi era văzută doar ca o maşinărie de făcut copii (cum se întâmplă, din păcate, în unele ţări mai puţin civilizate). Dar, cu trecerea anilor şi cu toate campaniile acestea anti-discriminare, rolul femeii în societate a crescut, ea pătrunzând în toate domeniile, inclusiv ştiinţă, filosofie, literatură ş.a.m.d.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Alea care se bat pe internet ca vor egalitate de fapt vor beneficii ca sunt niste panarame puturoase. adevaratele feministe fac ceva in viata reala, ca si barbatii si femeile sa fie la acelasi nivel, nu unii sa aiba beneficii peste altii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Bitextual):

Fara suparare dar,, Există femei mult mai puternice şi inteligente decât atâţia bărbaţi. Replica cum că bărbaţii sunt mai deştepţi e expirată de mult.,, vroia sa arate cum ca intelectul feminin e mai dezvoltat? Vroiam sa ajung la egalitate fata de barbati catre femei dar si la femei fata de barbati, ca sa zic asa.Cum am zis, cred ca suntem complementari, nesustinand nici misoginizmul si nici feminizmul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Adica nu cred ca femeia e superioara barbatului si nici ca barbatul e superior femei

| Futhakari a răspuns:

Ai dreptate suntem egali dar uni au si alte talente pe care le expun cum stiu ei mai pericoios, totusi o femeie se mandreste cu frumusetea ei si formele apetisante care le are in dotare, iar barbatu cum stie el mai bine forta, bani si masini, dar no chiar daca toti spunem ca noi nu vom deveni smecheri sau mai stiu eu cum tot acolo vom ajunge tot acolo ca asa e.