| chiftelutacrocanta a întrebat:

De ce lucrurile de care vreau sa scap imi tot stau in cale si lucrurile la care vreau sa ajung fug din calea mea?

9 răspunsuri:
| Doarunaltutilizator a răspuns:

Viata e complicata,trebuie sa acceptam anumite lucruri care ni se intample chiar daca nu sunt placute,dar asta nu inseamna ca nu avem parte si de zile bune, nu-i asa_
Totul are o rezolvare pana la urma, cu timpul lucrurile o sa se indrepte, trebuie sa avem putina rabdare, asta-i tot.

Răspuns utilizator avertizat
| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Mersi mult.
Cred ca si altii sunt de aceeasi parere cu mine.

| syd a răspuns:

Asa grait-a murphy

Răspuns utilizator avertizat
| syd a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Ala cu legile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca intr-un final lucrurile la care vreau sa ajung sa stea iar lucrurile de care vreau sa scap sa fuga

| mimimumu a răspuns:

In viața, ca si in natura, după ploi iese întotdeauna soarele.

| T0T a răspuns:

Pentru că dacă ai ajunge la alea la care vrei să ajungi nu ai mai vrea să ajungi la ele că ești deja acolo, iar dacă ai scăpa de lucrurile de care fugi, nu ai mai avea de ce să fugi de ele. Logic.