| anonim_4396 a întrebat:

De ce lumea te face prost daca nu stii ceva ce ei stiu?

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Asta nu suport,, explica-i mai intai omului ca si tu erai la fel inainte sa ajungi sa 'judeci', consider ca de fapt tu esti prostul daca judeci pe un om ca nu stie sa faca ceva ce tu nu stii, poate el e priceput la alt lucru la care tu esti paralel,, atunci mai joci cu aceeasi fisa?

13 răspunsuri:
| Staind a răspuns:

De prosti.

| IJustDeath a răspuns:

Se dau ei mari, ca știu, și nu mai știu eu ce mai spun ei.
Treabă este că fiecare om știe ceva și fiecare om gândește în modul lui, dar asta nu înseamnă că trebuie să îi facă prosti

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Asa e facut omul, sa critice, asta e in firea oricui dar asta nu inseamna ca daca ala de langa tine te face prost automat asa si esti ca ti-a zis ala asa, nu, poate ala e chiar mai tembel dar a vrut el sa se dea smecher si mare destept ca se ia de cineva care habar nu are de un lucru anume.

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru Drimmero):

Ai dreptate frate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca judeca superficial, fiecare are anumite cunostinte cand vine vorba de domeniile pe care-l intereseaza. E stupid ca cineva sa aiba pretentia ca restul lumii sa aiba aceleasi cunostinte cu el.

| xByte a răspuns:

Din pura dorinta de a fi sau de a parea superior

| Drimmero a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Evident, e la mintea cocosului toata treaba

| simplegirl2 a răspuns:

Ca sa nu fie ei singurii prosti laughing

| JustFokinMe a răspuns:

Este vorba de un complex de inferioritate.Mai mult sau mai putin constient, fiecare om este dominat de frica de a fi prost si are rusinea de a nu stii. Atunci cand cineva o sa aiba ocazia sa isi manifeste superioritate o va face ca sa-i demonstreze celuilat si mai ales siesi ca este intr-adevar desptep.Cu cat vor aparea mai multe jigniri si reactii violente cu atat individul are o nevoi mai mare de a parea superior si a domina, deci indoiala de sine este mai adanca.

| PersonajFictiv a răspuns:

Nu exista un raspuns general la asta.
Depinde si ce anume stiu ei si nu stii tu.
Sunt persoane care te fac prost cand nu stii lucrurile simple si ii mira acest lucru.
Altii sunt aroganti si se cred superiori celorlalti, deci problema e la ei, indiferent de ce ai zice, nu ai sa ajungi la nivelul lor.
etc, etc.
Cruce cel filosof.

| Juviia a răspuns:

Ca sunt **** si ca au vitiligo.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Asa este. Asta mi s-a intamplat si mie de multe ori.

| DenisaNicoletaG a răspuns:

Nici eu nu suport asta, ei au uitat ca acele lucruri pe care le stiu le-au invatat la randul lor, nu s-au nascut cu ele invatate deja.