| Constantin_Albert-Gabriel_1996 a întrebat:

De ce noi traim? Ce simbolizam pe aceasta planeta?

13 răspunsuri:
| Dan193 a răspuns:

Daca-m stiu raspunsul la toate intrebarile, atunci nu vor mai exista intrebari si aspiratia de a invata, scopurile vor diminua in nimic si nu vom mai trai, doar vom exista. Asa ca nu te mai gandi la viata, ci traieste-o.

Răspuns utilizator avertizat
| danay72 a răspuns:

De a ne bucura de viață alături de cei dragi în condiții bune. Azi chiar dacă acest scop nu e, în curând va fi asa.

| RAY a răspuns:

Eu personal cred ca specia umana are ca scop cunoasterea, cunoasterea universului,naturii prin stiinta,nu sa credem in basme,fantezii, povesti cu zeii, ingerasi, serpi vorbitori, e de datoria ca specie sa ne descoperim originea, stiinta a facut progreseze mari deci multi o ataca dar se folosesc de stiinta, omul cred ca simbolizeaza curiozitatea naturii de a se descoperi pe ea insati

| GoldenZenith a răspuns:

Suntem animale de companie.

| Constantin_Albert-Gabriel_1996 explică:

Noi oameni am fost creati sa descoperim lucruri noi.
Simbolizarea noastra pe planeta trebuia sa fie de bine, dar noi oameni cauzam cele mai multe dezastre pe acest pamant frumos si minunat!

| Constantin_Albert-Gabriel_1996 explică (pentru Dan193):

O traiesc pe dracu, din cauza ca toata viata mea este distrusa si sunt si in depresie, cred ca sti ce urmeaza dupa, dar nu o fac

| Constantin_Albert-Gabriel_1996 explică (pentru RAY):

Da,dar sa nu uitam ca noi oamenii am distrus paduri, am omorat animale, am facut arme care sau folosit pentru uciderea a milioane de oameni, noi simbolizam mai mult moartea acestui pamant

| Constantin_Albert-Gabriel_1996 explică (pentru falokrat):

Daca nu ar mai fi alcolul, taierea copacilor si multe alte lucruri negre din trecut, poate ai fi spus un raspuns mai... POZITIV

| RAY a răspuns (pentru Constantin_Albert-Gabriel_1996):

Din pacate asa e

| Dan193 a răspuns (pentru Constantin_Albert-Gabriel_1996):

Gandeste-te la ce faci gresit, ca ai o viata asa putreda, gaseste solutii si implimenteaza-le.

| Constantin_Albert-Gabriel_1996 explică (pentru Dan193):

Am refuzat viata, am pierdut o prietena, primul sarut, TOT

| Dan193 a răspuns (pentru Constantin_Albert-Gabriel_1996):

De ce gandesti asa? doar iti patezi constiinta. Ea probabil deja a si uitat de tine. N-are nici un rost sa te mai torturezi, ca tuturor le e in **** de suferintele tale. Asa ca scoala-te de jos si mergi inainte. "Fii barbat" (pe mine asta ma ajuta cand mi-o zic). Cauta online 'calitatile unui barbat' poate gasesti ceva ce te inspira.