| TincaMarcela a întrebat:

De ce nu-mi apar postările de la prieteni și primesc aproape numai reclame?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Despre ce discutam? Facebook? Pai nu mai sunt relevanti prietenii pe Facebook, sunt relevante anunturile platite sa se faca bani

| Delyae a răspuns:

Că ai setat.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pentru ca Facebook.
Atat s-a putut. Pare ca vor sa inchida platforma, la cat de prost o administreaza in ultimii ani.
Instagram e tot al lor, iar acolo functioneaza mult mai bine algoritmul, vezi doar ce te intereseaza, iar reclamele sunt mai rare.
E clar ca fac diferente, probabil vor sa atraga doar un anumit public pe Facebook, sau cum am zis, sa-i reduca traficul ca sa il poata inchide/modifica radical.

| MihaitzaItza a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Eee, fi serios, cum sa vrea sa inchida Facebook cand a devenit o fabrica de bani din publicitate? Fix asta vor sa faca sa scoata cat mai multi bani din el

| Violleta2022 a răspuns:

Unde le primesti?