| Sorin7777 a întrebat:

De ce romanii nu isi aleg conducatori capabili si corecti care sa isi dea si salariul lui pentru binele tarii sale?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Masele sunt manipulabile.
Politica e probabil după religie cea mai mare arma de manipulare în masa.
Sărăcia și lipsa de educație duce la vot neinformat.

8 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Pentru că nu românii aleg.

| mentholinks a răspuns:

Pentru ca nu candideaza nimeni de genul asta.

| RAY a răspuns:

Traim intr o tara de zombi care nu gandesc

| aXy99 a răspuns:

Romanii nu aleg nimic, dar tot ei aleg sa se planga ulterior.

| Drimmero a răspuns:

Pentru ca romanii nu a coloana vertebrala si se lasa manipulati de toti amarastenii veniti de la sat direct pe bancile Parlamentului.

| Superior a răspuns (pentru suntserios):

Vorbesti de parca religia e cel mai rau necaz actualmente.
Te chinui sa gandesti macar?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Superior):

Religia este ul lucru care a făcut rău în continuu de a lungul istoriei. Asa ca probabil e cel mai mare rău al omenirii. Și este și a fost și va fi cea mai importanta arma de manipulare a maselor.
Dacă tu crezi în bătrânelul care sta pe un nor și se uita la noi toți, nu înseamnă că afirmațiile mele nu sunt adevărate. Doar nu vrei tu sa le consideri adevarate

| sofisis a răspuns (pentru Hammurabi):

Liiike