| RAY a întrebat:

De ce sunteti asa tristi,depresivi? Nu mai vad zambete,rasete doar oameni cu fete triste, vad zombi in jurul meu,fara viata, dependenti de telefon, trist

19 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Chiar ca doar oameni tristi vezi, nu mai vezi zambete ci doar tristete, nervi si frustrari. Oare problemele astea sa macine omul chiar atat de tare?

| RAY explică (pentru Drimmero):

Cred ca e la moda man asta, sa fim seriosi nu traim asa vremuri asa cumplite

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Se dramatizeaza din orice,, daca esti calm in multe momente vei vedea ca dracul nu e asa de negru precum vrea el sa para.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt trista.Nici depresiva.A trecut ceva timp de când am încercat ultima oara sa-mi tai venele.
Si dacă ai vedea zâmbete, cu ce te-ar încălzi? Un zâmbet e cel mai simplu de mimat.Metoda perfecta de a ascunde tristetea.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

As zambi si eu, am zambi impreuna, ce frumos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Eu nu zâmbesc happy

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Eu cred ca oameni tristi zambesc cateodata in cel mai mod sincer

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Exista un mod sincer si unul mai puțin sincer? Zambetul e același...

| mentholinks a răspuns:

Pai daca stai numai pe internet. Iesi si tu pe la terase, cafenele, baruri si localuri.

| RAY explică (pentru mentholinks):

Unde ies eu si unde nu ies tu nu stii, asa ca nu poti afirma ceva

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Zambetul involuntar = iti poti da seama de asta, zambetul voluntar = fortat
https://www.youtube.com/watch?v=MYmgCQjgXQU

| OldSoul a răspuns:

Femeile-s de vina!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Serios? Dacã cineva iti zambeste fals nu inseamna neaparat ca isi "mascheaza tristetea interioara".Ci doar nu te suporta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te simți?
Eu sunt obișnuita cu zâmbetele mele, tu cu cele ale persoanelor care nu te suporta.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Unii au probleme, nu poti sa judeci.
Schimba locul, poate vezi altfel de persoane. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| danaieladaniela a răspuns:

Ceea ce spui tu este adevarat...toata lumea sta numa pe telefon, calculator, tableta si retele de socializare, este foarte trist
personele nu mai stiu sa isi emprime sentimentele in relitate numa prin emoji si Facebook
Copii cand se nasc parintii le dau direct o tableta-n mana decat o jucarie

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Traim in Romania ai uitat si nu in ultimul rand sec XXI secolul vitezei al netului al tehnologiei + ca viata e grea (e nevoie de cascaval) fie ea in RO s-au in alta parte, deci cu alte cuvinte in ziua de azi nu te mai poti bucura de absolut nimic.