| AndrewTate7789 a întrebat:

De ce tinerii sunt egoiști și sunt închiși, dacă în autobuz sau în alte contexte încerci sa te bagi în seama, se uita ciudat la tine, spre deosebire de cei în vârstă care vorbesc, socializează chiar dacă nu se cunosc, am văzut chestia asta în stații de metrou, în autobuze, trenuri sau în alte contexte sociale.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"dacă în autobuz sau în alte contexte încerci sa te bagi în seama"

aș zice că e cel puțin nepotrivit dacă nu cumva e chiar mai rău, ca gest disperat

cât depre "De ce tinerii sunt egoiști și sunt închiși" - e total FALS!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Faptul ca nu intri aiurea in discutii cu strainii care isi vad de treaba lor inseamna ca sunt egoisti si inchisi? Mie mi se pare de bun simt.