| anonim_4396 a întrebat:

De ce trebuie să protejăm animalele?

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Pentru că sunt o parte din viaţa noastră iar noi suntem o parte din viaţa lor.

3 răspunsuri:
| loveandkiss a răspuns:

Pentru ca facem parte din acelasi Univers.Pentru ca in acest Univers exista unele echilibre ale naturii care nu trebuiesc distruse.Pentru ca fiecare lucru sau fiinta de pe planeta, are un rost al ei, pe care trebuie sa il gasim.Pentru insasi VIATA care sunt si ele, ca si noi.Pentru ca lumea e frumoasa asa cum este ea…Pentru fffffffffffffffffffff multe lucruri trebuie sa le protejam!

Trebuie sa protejam animalele pentru ca sunt fiinte deosebite, dotate cu gingasie si o frumusete aparte. Si daca simpla lor frumusete nu e suficienta pentru a le proteja, o putem face macar …pentru ca viata noastra este imposibila in absenta lor…
Un animal poate fii un prieten devotat, care simte bucurie si tristete in acelasi timp cu tine.(de exemplu cainele si pisica)
Animalele trebuie protejate pentru ca sunt loiale si gingase fata de stapan. De la anumite animale avem lapte, etc.
Trebuie sa iubim animalele. happy sper ca te-am ajutathappy

| 愛日本 a răspuns (pentru loveandkiss):

Frumos copy-paste.

| loveandkiss a răspuns (pentru 愛日本):

Multumesc. :d