| Ciprian964335345 a întrebat:

De ce unii barbati isi agreseaza partenerele?

14 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Hei.

Asa sunt unele persoane.
Exista multe motive... o sa dau cateva exemple de tipuri de barbati si motivele acestora :

1. Cei betivi - astia beau pana cand nu mai stiu de ei iar cand nevasta incearca sa le spuna sa mearga la culcare incepe un adevarat razboi

2.Cei ce au mereu impresia ca sunt inselati :

Astia sunt de obicei pesimisti care verifica pana si mesajele sotiilor etc.

3. Cei ce au probleme la munca *stresati*

De obicei persoanele stresate la munca de sefi sau persoane superioare lor tind sa se descarce la randul lor asupra unei persoane considerate "inferioare", in cazul de fata ---> Sotia lor.

4. Cei cu sotii care ii dispera

Ex : Cand ajungi acasa? Iar esti cu prietenii aia? Iar bei? Iar intarzii?

Daca este vorba de o persoana care are probleme cu seful/la munca atunci se enerveaza si iti dai seama ce iese.

Este doar parerea mea.
Succes!

| Ciprian964335345 explică (pentru RainmakerX):

Nu toti cei care beau reactioneaza violent, eu de exemplu desi beau nu reactionez violent chiar daca de multe ori nu mai stiam de mine.

| RainmakerX a răspuns (pentru Ciprian964335345):

Evident ca nu toti... de asemenea nu toti cei stresati se descarca pe sotii.
Difera de la o persoana la alta... Totusi sunt destui care reactioneaza violent dupa ce beau.

| Drimmero a răspuns:

Aia mai se numesc barbati? Ne fac de ras!

| Florentina9210 a răspuns:

Deoarece fac ce au vazut la parinti.
Totusi, doar o inculta ar sta cu un asemenea ''barbat'', daca l-as numi animal, as jigni biata vietate!
Da nu zic ca nu merita si femeile, insa nu prin agresiune fizica se rezolva probleme, indiferent de cauza lor.
Aici mai intra si lipsa educatiei.

| UnBroken2016 a răspuns:

De praf ce sunt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca merita sa fie agresate.

| MorganaM a răspuns:

Asta este o intrebare foarte buna... sis trista in acelasi timp. din cate am putut eu sa aflu unii nu au rabdare si drept urmare isi lovesc partenerele in loc sa se descarce altfel sau sa nu se aprinda din orice lucru. si am ma ivazut de asemenea ca cei care sunt asa cu putin rabdare au si crescut intr-un mediu de derbedei sau o familie nu prea unita si violenta. in orice caz vreau sub orice forma sa evit astfel de persoane!

| RAY a răspuns:

Ca fetelor le plac badboyd de asta,multe fete se plang ca baiatul de langa ele e un papa lapte,nu le contrazice,bate,multe fete plang dupa acel bataus, fetelor le place suferinta, dramele, plansul, ele sunt finte emotionale le plac dramele asta e adevarul, pe cei cuminti le baga in freindzone iar pe cei rau le fac iubiti lor

| Sociopat a răspuns:

God complex
Cand vezi ceva care ti-e inferior din toate punctele de vedere te pierzi in sentimentul de superioritate si ajungi sa tratezi acel lucru ca pe gunoiul care e.

| Divy a răspuns (pentru RAY):

Badboy te referi la cei care caută atenți și sunt șmecheri în anumite privințe, cred că ai dreptate dar nu consider că aici s-ar încadra toate femeile deoarece fiecare e diferit.

| RAY a răspuns (pentru Divy):

Nu,cred ca astia asa se nasc si asa mor, decat cu un papa lapte plictisitor mai bine cu unu de asta, eu nu vb de cocalari cand vb de alfa ma refer la acel vanator puternic care era barbat cu adevarat

| Divy a răspuns (pentru RAY):

Aaa gata știu de ce vorbești, dar crezi că tuturor le place acest gen?
Nu toți băieți se învărt în jurul unor femei omerga, cum nici toate fetele agrează băieții alfa.

| RAY a răspuns (pentru Divy):

Atractia e involuntara nu depinde de noi ceea ce ne place