| ENKIxxxxxx a întrebat:

De ce unii sau unele aleg singuratatea?

Răspuns Câştigător
| Mar1cika a răspuns:

Sau un social battery low

11 răspunsuri:
| Mar1cika a răspuns:

Depinde de situatie exista posibilitatea sa fie introvertiti si sa se simta bine singuri si sa nu duca lipsa de prieteni deoarece au anumite activitati sau animale de companie

| ENKIxxxxxx explică (pentru Mar1cika):

Asa este, cred ca factorul varsta joaca un rol aici, social low battery...hmmm,interesanta idee.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt anxioși, introvertiti, depresivi, autiști sau schizofrenici. Sunt mai multe cauze, pot fi și unele traume din trecut gen bullying

| LonelyGuy07 a răspuns:

Nicio persoana pe lumea asta sanatoasa la tartacuta nu alege singuratatea, ca o accepta in functie de circumstante, voit, e cu totul altceva

| anonimuIl a răspuns:

Sunt bărbați pe care nu îi aleg nici o femeie.

| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca sunt incapabili sa-si gaseasca pe cineva, cu care sa se insoteasca.

| Willis a răspuns (pentru Violleta2022):

Subscriu.

| danaieladaniela a răspuns:

Candva am platit scump compania cuiva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru danaieladaniela):

De pe tik tok ști asta laughing

| mgtow a răspuns:

Nu ai observat ca multi casatoriti divorteaza dupa cativa ani de casnicie? Nu traim vremuri bune pentru asa ceva, copii sant batuti si violati de straini, bani nu sant suficienti pentru a duce o viata normala, sistemele politice merg prost, legiile etc. Cine sta singur-a o face pentru ca are mai multi bani, nu-i convine sa imparta banii cu altcineva, scapa de stres si alte griji, are libertate in viata

| RAY a răspuns:

Nu cred ca alege cineva așa ceva, deci noi ne mințim mereu si spunem ca suntem happy nu adevărat, suntem ființe emoționale, asta ne face umani, daca ești singur si daca stai înconjurat de oameni te vei simți mai fericit