| IonelFlorianUrzica a întrebat:

De ce urăsc conservatorii internetul și smartphone-ul? Ce a făcut atât de rau, de ce li se pare lor ca a distrus societatea? Înainte de internet, PC și smartphone oamenii se plictiseau mult! Eu sunt de părere ca acești conservatori sunt încă blocați in Evul Mediu și nu avansează la fel ca oamenii care nu cumpără smartphone pentru copii și nu îi lasă pe internet decât cu program!

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Florinel mamă, ești plin de contradicții (in exprimare cel puțin) și afirmații false

- conservatorii urăsc internetul și smartphone-ul
- internetul a distrus societatea (in viziunea conservatorilor)
- Înainte de internet... oamenii se plictiseau mult!
și incă două dar stric tastatura...

| IonelFlorianUrzica explică (pentru sierra1):

Cum adică? Ce ai înțeles tu?

| sierra1 a răspuns (pentru IonelFlorianUrzica):

E de ințeles că ai cinci erori două propoziții

| IonelFlorianUrzica explică (pentru sierra1):

Ba nu sunt erori, nu habar nu ai! Știi cât de radicali și câtă de teama de tehnologie au conservatorii

| IonelFlorianUrzica explică (pentru IonelFlorianUrzica):

Eu am vrut sa spun ca acesti conservatori spun ca internetul a distrus societatea

| sierra1 a răspuns (pentru IonelFlorianUrzica):

"| IonelFlorianUrzica explică : nu habar nu ai!"

Ionele mamă, te ințeleg că nu ințelegi (nimc). Două negații...

| IonelFlorianUrzica explică (pentru sierra1):

Tu chiar nu înțelegi nimic! Tu știi sa citești?

| sierra1 a răspuns (pentru IonelFlorianUrzica):

Bine Ionele mamă, te ințeleg. Așa cum ziceam mai sus: te ințeleg că nu ințelegi și prin urmare e explicabilă reacția ta

hai noroc!

| IonelFlorianUrzica explică (pentru sierra1):

Nu imi răspunzi la întrebare în loc sa scrii chestii fără sens aici?