| Miruna0909 a întrebat:

De ce vad multe ucrainience/rusoaice care isi vopsesc parul negru, iar ele sunt blonde naturale? De ce isi strica parul natural? E o traditie la ei sa se vopseasca negre? Vad multe tipe de astea rusoaice mai ales pe tiktok, dar am vazut si in Ucranina la Cernauti cand am fost, ca erau brunete cu radacini blonde

Răspuns Câştigător
| andreeaeml1200 a răspuns:

Probababil sunt considerate femei prostute, sau pur si simplu nu îsi inspira incredere de sine.
Probabil si din cauza ca sunt prea albicioase, si nu vor sa mai fie asa. E una cand te uiti la o blonda, iti inspira mai putina incredere decat o bruneta, poti fi mult mai sigur/a pe o bruneta, cel putin eu asa interpretez prin gândirea lor… Oricum, natia lor de femei nu prea is asa de destepte, indiferent daca s frumoase sau urate, sunt cam prostutewinkingwinking

8 răspunsuri:
| Ararat a răspuns:

E multa stigma si hatereala la adresa albelor in tot vestul.

| Miruna0909 explică (pentru Ararat):

Nu stiu ce ai facut tu la scoala, daca ai chiulit sau nu la ora de geografie, dar Rusia/Ucraina sunt amandoua pozitionate in Estul Europei

| Lrs2015 a răspuns:

Nu te pui cu gusturile femeii, daca asa ii place, asta e

| RoxanaIoana108 a răspuns:

Bună! Probabil acestea sunt standerdele de frumusețe in țările lor. Brunetele sunt catalogate ca fiind mai atractive decat blondele sau satenele sau roscatele etc.

| relian a răspuns:

Culoarea asta neagra te face mai slim, mai tinar laughing sau unele o fac pentru ca la moda is acum brunetele, barbati probabil prefera mai mult brunetele.
Unele o fac pentru ca le prind mai bine culoarea asta, decat culoarea lor naturala, sau blond ce spui.

| sammie a răspuns:

Sunt tot felul de femei. Nu toate suntem la fel! Așa le place lor.

| Ararat a răspuns (pentru Miruna0909):

Unde am zis ca suntem in vest? Am zis ca de acolo vine hate-ul. Nu stiu daca esti atenta in jurul tau, dar tot ce se intampla in vest ne afecteaza si pe noi.

| Violleta2022 a răspuns:

Din exact acelasi motiv pentru care romancele noastre brunete isi decoloreaza parul, sa fie blond.

Mai nou vad ca si baietii isi decoloreaza parul, vrad sa para speciali.

Nu-i vorba de nici o traditie, doar de dorinta de a avea ceea ce nu au in realitate de la mama natura.