| ThePrinceOfAllSaiyans a întrebat:

De curiozitate daca cineva necunoscut are numele meu de familie, e posibil sa fim rude?

P.s: numele meu de familie este foarte rar intalnit

7 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Daca va trageti din aceleasi locuri (sau macar rudele voastre) e foarte posibil

| Nonolita a răspuns:

Nu este obligatoriu.

| Nemessys a răspuns:

Oricum sunt mari sanse ca stra stra stra stra bunicii vostri sa fi fost veri sau frati deci. sunt.

Pentru ca asa suntem noi. Uite, de exemplu, nepotii mei se pot intalni cu nepotii verisoarei mele si sa nu aiba habar ca sunt rude ceva mai indepartate deci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei sa îți aduni cât mai multe rude sa îl bați pe ala care îți arunca cu oua în geam și ușa? laughing nu are legătură de regula și alții au numele meu și nu sunt neam cu ei.

Răspuns utilizator avertizat
| VelaJohnny a răspuns:

Numele meu de familie e Vela. Habar n-am legat de el, si italienii il au, si spaniolii, bunicii zic ca il avem de la un turc. Sigur sunt ruda cu toti cei care il au, dar cat de indepartata, gen de la Noe sau de mai de aproape, nu stiu sa zic.

| Andreeush a răspuns:

Nu neapărat.
Pot fi alții cu același nume și să nu fie rude între ele.