| Alexandru250201 a întrebat:

De la cei care au trecut prin asta as dori un sfat cum fac sa nu ma mai deranjeze stiind ca fosta isi cauta alta relatie cu altii?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iti cauti ceva de munca si te tii ocupat, ca-n felul asta nu mai ai timp sa te gandesti la ce fac altii, mai ales cand este vorba de o "fosta", care are voie sa iasa si sa faca ce vrea si cu cine vrea ca-i libera.

Trebuie sa intelegi ca obsesia asta nu mai are sens pentru nimeni, deoarece trecutul nu se mai poate schimba niciodata, asa ca traindu-ti prezentul si bucura-te de fiecare moment cat esti liber!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Caută și tu cu altele

| TimberWolf a răspuns:

Ce vremuri de rahat traim, oamenii vin pe forumuri sa isi spuna problemele si sa ceara sfaturi deoarece interactiunea umana din realitate aproape a disparut complet.
Tin minte vremurile cand pateam cate ceva si ma lua un vecin deoparte si imi explica si ma sfatuia, alteori un prieten, alteori un strain, ehe... vremuri.
Ce sa zic, cel mai probabil ai nevoie sa stai de vorba cu cineva sa treci peste asta, asta daca ai cu cine!

| Yaesmin a răspuns:

Ca " în lipsa mea".

| EestiSodalane a răspuns:

În loc sa te gandesti la fosta gandeste-te la viitoarea. Nu e mai importanta viitoarea ta soție decat o fostă?

| Alexandru250201 explică (pentru TimberWolf):

N am destui oameni care consider ca m ar intelege de asta apelez uneori la TPU pentru ca poate s oameni mai inteligenti aici

| TimberWolf a răspuns (pentru Alexandru250201):

Nasol...

| LisaJulie a răspuns:

Sa mergi mai departe și sa îți cauți si tu o alta iubita!