| SilentRain a întrebat:

De la o vreme stau și mă gândesc, nu înțeleg.
Ce este iubirea?
In societatea de astăzi o mai poți găsi oare fara sa te lovești de aceleași clasice clișee?
Cu cât îmbătrânesc cu atât îmi e sufletul mai rece ca o bucată de dioxid de carbon solid și parcă nu aș vrea să mă transform într-un iceberg obsedat de cafea și muncă.

6 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Poti sa iti găsești iubirea și în ziua de azi.E imposibil dintr-o lume asa mare sa nu găsești pe cineva după tine sau pe placul tău.

Iubirea din punctul meu de vedere înseamnă mai mult decât sa îți faci o relatie în care sa faci sex, sa împărțiți cheltuielile și sa mergeți în vacante.
Iubirea înseamnă înțelegere, răbdare, comunicare, compromis.Plus da, clasica vorba la bine și la greu.

| MarianWLF a răspuns:

Sufletul devine tot mai rece atunci cand ai in amintire esecuri trecute, cu care continui sa iti otravesti sufletul. Da-le drumul, nu ai nevoie de ele happy O poti gasi, atata timp cat iti doresti sa o gasesti, avem parte si de esecuri intr-adevar, si recent am avut parte de esec, dar asta e viata, gandeste-te doar ca vrei sa gasesti iubirea, nu ca o gasesti din prima, poate fii din a 10 a, ironic laughing Continua sa cauti, la final, va merita, cred asta.

| Dismally a răspuns:

Da, cu siguranta gasesti iubirea si astazi si poate chiar mai usor decat oricand. Adica a evoluat mult tehnologia, poti comunica instant de la orice distanta, poti cunoaste oameni noi din orice zona. Inainte erai limitat la persoanele din apropierea ta iar comunicarea se facea prin scrisori probabil happy

| VoidEternal a răspuns:

Mai umbla pe la butoane. Mai reglează din standarde, mai lucrează la calități, la așteptări...

Eventual învață despre iubire de la cei care au trecut prin ea, nu de pe insta sau de la televizor.

| JustPaly a răspuns:

Lasă iubirea, hai acasă că ne fată vaca

| SilentRain explică (pentru JustPaly):

Nu mai avem vaca, ai vândut-o sa cumperi băutură