| Florentina9210 a întrebat:

De obicei cand folositi transportul in comun aveti obiceiul sa intrati in vorba cu toata lumea sau stati deoparte?

Eu de obicei daca intalnesc o persoana cunoscuta, o salut. In rest merg la locul meu de langa geam si tot drumul ascult muzica.

51 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Mno,pai se intampla cam fix anapoda,cand am eu chef de vorba e lumea plictisita,si cand are lumea chef de vorba, am o plictiseala in mine, de le-o tai scurt cu "nu am chef de vorba scuze" se uita la mine, dau ochii peste cap ma injura in gand, eu pe ei, si cam asta ii.

| Drimmero a răspuns:

Cand am chef sa vorbesc si nu se intampla sa intru dimineata intr-un mijloc de transport(atunci nu prea am chef sa vorbesc), nu ma duc sa vorbesc, dar daca am chef sa vorbesc, ma bag in seama cu parsoana respectiva, dar la cat de aglomerate sunt autobuzurile, prefer sa fac miscare pana acasa!

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Pai nici eu nu am chef sa vorbesc dimineata si de altfel nici sa mananc nu am chef, nu pot! In a doua parte a zilei atunci ma mai destind. Si la faza cu aglomeratia, ai dreptate, de exemplu eu cand vin cu autobuzul de 14:30 e o aglomeratie, si sa mai apuci sa stai si langa unul care nu se spala..mori! Asa am patit eu o data, m-am asezat pe scaun langa un om si mirosea a transpiratie, cand am iesit afara la aer curat, parca era alta viata!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Am nimerit intr-o zi autobuzul gol, am intrat in el, pana il vad pe unul care intra cu schela in autobuz, a ocupat cam tot autobuzul, am mai patit o faza tot in autobuz, eram cu un prieten, era vara, era o aglomeratie infernala, am fost prinsi grav la inghesuiala fix langa cei mai leprosi din autobuz, abia asteptam sa iesim de acolo!

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Eh, lasa ca ne luam noi masini. Si tu ce mai faci, esti bine? Ce mai e nou? Ce ai facut saptamana aceasta?

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Ce sa fac, sunt bine, am fost cam suparat dupa ultimul meci jucat de Arsenal, dar isi vor lua ei revansa in weekend si in etapa viitoare! Tu ce-ai mai facut?

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Momentan sunt ''rupta'' de la antrenament. Dar stiu ca ''sufar'' acum, dar mai tarziu voi culege roadele muncii mele. Asta e, fara sacrificiu si fara efort, nu faci absolut nimic. Nu ai vrea sa vii sa imi faci un masaj? Ma dor umerii si gatul de mor...

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Nu stiu sa fac masaj, nu ma pricep, te-ai apucat deja de sala? Si eu as vrea sa ma apuc, dar cum dau de greutati si de durere, ma las, sunt lenes! As vrea sa nu ma las si sa continui daca vreau sa fac ''performanta''.

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Asa te vreau! Nu imi plac persoanele care gasesc ''scuze'' ba ca sunt lenes, ba ca imi e frica de durere. Nu! La mine asta nu exista! Am invatat sa suport durerea, pana si antrnorul mi-a zis ca nu vrea sa auda asta, nu il intereseaza pe el ca ma doare pe mine, pe el il intereseaza sa progresez. Si intr-un fel sta cu gura pe mine, spre binele meu! E un om care isi da interesul. Nu zic sa imi faci un masaj profesionist acolo cat de cat cu manutele sa imi mai stimulezi muschii. Ca maine ma astepta iar o zi ''grea''!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

O sa ma apuc pana la urma de sala, dar mai astept, nu-mi pasa chiar atat de mult daca sunt ''musculos'' sau nu, nu am vreo grija pe tema asta. Nu vrei profesionism? Minti! Este si normal sa minti, fetele din putin cer multrolling on the floor)

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Nu copile! Un simplu masaj era de ajuns! Nu sunt ca celelalte fete. La ce dureri am eu acum, crezi ca mai conteaza cum este? Un masaj sa fie. big grin

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Habar n-am sa fac, daca m-as apuca, pana nu iese ceva pe placul persoanei, nu m-as lasa, dar mie ce-mi iese? Totul are o rasplata!

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Aha smug pai ce sa iti iasa. Un pupic pe obraz. big grin

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Bwuahahahah

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

E de ajuns?

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Este, este.

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Iar il ''enervam'' pe userul LoveSleep cu conversatia noastra!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Florentina9210):

Vin sa ti fac masaj din cap pina in talpi? vrei?

| Drimmero a răspuns:

Are ceva cu tine, cel mai probabil!

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

As vrea sa stiu ce. E penibil, tipul nici nu ma cunoaste si el are ''ceva'' cu mine. Dar lasa ca esti tu si ma ''aperi''.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Mda... asa si eu. Cu castile pe cap si tot inainte happy

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Asa Bogdane happy Muzica ne tine in viata!

| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

Mda. Muzica ma motiveaza intr-un fel happy

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Si pe mine! happy

| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

E super tare happy

| Mădă0611 a răspuns:

Mi-ar placea sa vorbesc cu oamenii, cunoscuti sau nu, dar nu vreau sa deranjez, si cand intru in autobuz, pana imi gasesc locul, nu vad pe nimeni, adica vad oameni, dar nu fete, peste tot patesc asa cand intru undeva oh go on, mno, si daca n-am salutat cand am trecut pe langa o cunostinta, mi-e rusine sa ma bag apoi in seama, dau play muzicii si gata.

| Florentina9210 explică (pentru Mădă0611):

Copia mea! big grin

| Mădă0611 a răspuns (pentru Florentina9210):

Tu esti copia mea, ca esti mai mica. tongue Ce e naspa la felul nostru de a fi, sau poate doar al meu in cazul asta, e ca si cofetariile imi par pline, chiar daca-s 2-3 oameni, si nu intru. Sunt singurele localuri in care as intra, dar au trecut si 10 ani de cand n-am mai fost in una.

| Florentina9210 explică (pentru Mădă0611):

Cati ani ai? De zici ca esti mai mare tongue Eu mai intru din cand in cand. Imi plac prajiturile cu frisca si caramel, merg si iau la pachet, nu stau sa le mananc acolo. Cateodata e naspa, ca mai nimeresc langa unul care fumeaza, si eu nu suport fumul de tigara. Asa ca prefer sa le mananc acasa.

| Mădă0611 a răspuns (pentru Florentina9210):

28. Si mie imi place caramelul, dupa frisca nu ma omor, si nici eu nu suport fumul de tigara. laughing

| Florentina9210 explică (pentru Mădă0611):

Ah. You're mine! laughing

| AccountDeleted a răspuns:

De obicei nu vorbesc cu lumea... doar daca ma cunoaste si ma mai intreaba una-alta, cum mai sunt si chestii de genul acesta.

| Florentina9210 explică (pentru AccountDeleted):

Asa si eu. Sunt mai tacuta de fel.

| AccountDeleted a răspuns (pentru Florentina9210):

Eu nu-s tacut de fel, doar ca nu ma bag in seama cu omul care nu-l cunosc. Doar daca ma intreaba el ceva pe mine, atunci ii raspund.

| Florentina9210 explică (pentru AccountDeleted):

Pai asa si eu!

| Rakanishuu a răspuns:

Depinde de dispozitie si de persoana. Uneori, se intampla ca cel/cea de langa mine sa inceapa conversatia, iar atunci nu prea mai exista cale de scapare, mai ales daca este nevorbit/a. laughing
Totusi, ma bag in seama daca vad ca este o persoana okay si mai am si chef de vorba - ca de cele mai multe ori. laughing Pot spune ca am mai cunoscut multi oameni extraordinari. happy

| Florentina9210 explică (pentru Rakanishuu):

Asa si eu. Intru in vorba cu persoana respectiva daca o cunosc si daca pot interactiona cu ea. Daca nu am cu cibe, imi vad de muzica mealaughing

| Rakanishuu a răspuns (pentru Florentina9210):

Mhm, esti norocoasa. Eu mi-am pierdut toate castile. laughing Stau si ma uit pe geam...

| Florentina9210 explică (pentru Rakanishuu):

Altele noi. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Când mă întâlnesc cu o persoană cunoscută nimeni nu mă opreşte din vorbit laughing.
Aşa, în mod normal, îmi place să ascult muzică şi să fiu atentă la ceea ce se întâmplă în jurul meu: un ţigan manelist, un tip care îşi scuipă iubita, un cuplu fericit etc.
Superb.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt la fel ca si tine. Am prietene care isi fac prieteni noi in felul asta si mi se pare ciudat laughing nu as avea incredere intr-un om pe care l-am vazut odata in vaiata. Desi imi place sa analizez lumea si sa ii vad pe fiecare asa cum sunt. Fie fericiti, fie tristi, emoționați, grabiti, sau somnorosi laughing Insa eu raman la locul meu de langa geam ascultând muzica preferata

| FrumusicaSufletista a răspuns:

Nu întru în discuție de obicei cu persoanele din transporturile publice, doar poate răspund la unele întrebări, dacă sunt întrebată.(Și sigur cu persoanele cunoscute intru în discuție.)

| Dante30 a răspuns:

Buna Floren, daca ma intalnesc cu o cunostinta, prieten vorbim tot drumul sau pana unde ne despartim, nu va de ce ar trebui sa imi pese de ce zice lumea in caz ca asta ar fi problema cu vorbitul in autobuz.
In general ascult muzica mereu cand sunt cu autobuzu, iar daca vad o fata care ma atrage etc ma uit, atent si subtil sa gasesc un subiect de conversatie si incerc sa ma bag in seama, I guess? Oamenii si asa sunt prea singuratici in general, ma simt prost sa las cineva trist sa ramana trist.

| Florentina9210 explică (pentru Dante30):

Pai da ca asa sunteti voi baietii va place sa va uitati dupa una, alta. Depinde cum vrei sa te bagi in seama cu ea. Sunt mai multe moduri. De ex. Stateam langa locul meu ca de obicei si deodata vad ca se apropie un baiat, avea destul loc si stea si in alta parte, el a venit si s-a asezat langa mine. Cand am coborat am pus mana pe balustrada aceea si el a pus mana lui pe a mea. Ieri la fel a vrut sa mai stea langa min dar mai erau persoane. Nu sunt genul sa dau atentie mai ales baietilor. Imi place sa imi vad te treaba mea. Mai sunt unele care stau si in bratele lor. Nu mi se pare frumos. Stai daca e iubitul tau nu asa un simplu coleg. Si ala facea si misto de ea.

| Dante30 a răspuns (pentru Florentina9210):

Floren pana sa sari la concluzii pripite, Da baieti/barbatii se uita si cauta sex da? Admit si sunt constient de asta, insa ia-o asa, de unde am certitudinea ca poate mergand prin viata, in autobuz inclusiv nu cumva am trecut pe langa Iubirea vietii mele, iar eu nu am aflat-o fiindca nu am actionat?
Nu ma uit pentru sex la o fata, ma uit pentru o posibila relatie, si pentru intelegere, asa ca ce am de pierdut, si asa intreb sau constientizez daca deranjez etc, si atunci imi iau zborul.

| Florentina9210 explică (pentru Dante30):

Foarte frumos ai spus. '' eu nu ma uit la o fata pentru sex ci pentru o posibila relatie''' bravo tie. Ai o gandire bine pusa la punct. Majoritatea baietilor bine din zona mea, nu stiu in alte zone cum sunt dar de obicei sunt foarte mistocari. Daca gasesc fraiere le iau peste picior. Si vorba ta, poti sa dai peste sufletul pereche. Felicitarile mele!

| DavidTheTrueMMAFighter a răspuns:

La fel, doar nu o sa stau sa ii spun anumite chestii personale...

| Sekero a răspuns:

De obiciei cand folosesc transportul in comun ma asez intr-un loc cat mai confortabil indiferent cat de plin sau nu este si daca vad un cunoscut ca ma observa normal ca il observ si eu la randul meu daca il vad, nu ii arat degetu mijlociu sau il tratez cu indiferenta ca nu-s urangutan fara 7 ani de casa.