| Florentina9210 a întrebat:

De obicei cand folositi transportul in comun aveti obiceiul sa intrati in vorba cu toata lumea sau stati deoparte?

Eu de obicei daca intalnesc o persoana cunoscuta, o salut. In rest merg la locul meu de langa geam si tot drumul ascult muzica.

51 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Cand am chef sa vorbesc si nu se intampla sa intru dimineata intr-un mijloc de transport(atunci nu prea am chef sa vorbesc), nu ma duc sa vorbesc, dar daca am chef sa vorbesc, ma bag in seama cu parsoana respectiva, dar la cat de aglomerate sunt autobuzurile, prefer sa fac miscare pana acasa!

| AccountDeleted a răspuns:

De obicei nu vorbesc cu lumea... doar daca ma cunoaste si ma mai intreaba una-alta, cum mai sunt si chestii de genul acesta.

| Florentina9210 explică (pentru AccountDeleted):

Asa si eu. Sunt mai tacuta de fel.

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Pai nici eu nu am chef sa vorbesc dimineata si de altfel nici sa mananc nu am chef, nu pot! In a doua parte a zilei atunci ma mai destind. Si la faza cu aglomeratia, ai dreptate, de exemplu eu cand vin cu autobuzul de 14:30 e o aglomeratie, si sa mai apuci sa stai si langa unul care nu se spala..mori! Asa am patit eu o data, m-am asezat pe scaun langa un om si mirosea a transpiratie, cand am iesit afara la aer curat, parca era alta viata!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Am nimerit intr-o zi autobuzul gol, am intrat in el, pana il vad pe unul care intra cu schela in autobuz, a ocupat cam tot autobuzul, am mai patit o faza tot in autobuz, eram cu un prieten, era vara, era o aglomeratie infernala, am fost prinsi grav la inghesuiala fix langa cei mai leprosi din autobuz, abia asteptam sa iesim de acolo!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Când mă întâlnesc cu o persoană cunoscută nimeni nu mă opreşte din vorbit laughing.
Aşa, în mod normal, îmi place să ascult muzică şi să fiu atentă la ceea ce se întâmplă în jurul meu: un ţigan manelist, un tip care îşi scuipă iubita, un cuplu fericit etc.
Superb.

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Eh, lasa ca ne luam noi masini. Si tu ce mai faci, esti bine? Ce mai e nou? Ce ai facut saptamana aceasta?

| Florentina9210 explică (pentru anonim_4396):

Descriere perfecta! laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Ce sa fac, sunt bine, am fost cam suparat dupa ultimul meci jucat de Arsenal, dar isi vor lua ei revansa in weekend si in etapa viitoare! Tu ce-ai mai facut?

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Momentan sunt ''rupta'' de la antrenament. Dar stiu ca ''sufar'' acum, dar mai tarziu voi culege roadele muncii mele. Asta e, fara sacrificiu si fara efort, nu faci absolut nimic. Nu ai vrea sa vii sa imi faci un masaj? Ma dor umerii si gatul de mor...

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Nu stiu sa fac masaj, nu ma pricep, te-ai apucat deja de sala? Si eu as vrea sa ma apuc, dar cum dau de greutati si de durere, ma las, sunt lenes! As vrea sa nu ma las si sa continui daca vreau sa fac ''performanta''.

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Asa te vreau! Nu imi plac persoanele care gasesc ''scuze'' ba ca sunt lenes, ba ca imi e frica de durere. Nu! La mine asta nu exista! Am invatat sa suport durerea, pana si antrnorul mi-a zis ca nu vrea sa auda asta, nu il intereseaza pe el ca ma doare pe mine, pe el il intereseaza sa progresez. Si intr-un fel sta cu gura pe mine, spre binele meu! E un om care isi da interesul. Nu zic sa imi faci un masaj profesionist acolo cat de cat cu manutele sa imi mai stimulezi muschii. Ca maine ma astepta iar o zi ''grea''!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

O sa ma apuc pana la urma de sala, dar mai astept, nu-mi pasa chiar atat de mult daca sunt ''musculos'' sau nu, nu am vreo grija pe tema asta. Nu vrei profesionism? Minti! Este si normal sa minti, fetele din putin cer multrolling on the floor)

| Mădă0611 a răspuns:

Mi-ar placea sa vorbesc cu oamenii, cunoscuti sau nu, dar nu vreau sa deranjez, si cand intru in autobuz, pana imi gasesc locul, nu vad pe nimeni, adica vad oameni, dar nu fete, peste tot patesc asa cand intru undeva oh go on, mno, si daca n-am salutat cand am trecut pe langa o cunostinta, mi-e rusine sa ma bag apoi in seama, dau play muzicii si gata.

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Nu copile! Un simplu masaj era de ajuns! Nu sunt ca celelalte fete. La ce dureri am eu acum, crezi ca mai conteaza cum este? Un masaj sa fie. big grin

| Florentina9210 explică (pentru Mădă0611):

Copia mea! big grin

| Mădă0611 a răspuns (pentru Florentina9210):

Tu esti copia mea, ca esti mai mica. tongue Ce e naspa la felul nostru de a fi, sau poate doar al meu in cazul asta, e ca si cofetariile imi par pline, chiar daca-s 2-3 oameni, si nu intru. Sunt singurele localuri in care as intra, dar au trecut si 10 ani de cand n-am mai fost in una.

| Florentina9210 explică (pentru Mădă0611):

Cati ani ai? De zici ca esti mai mare tongue Eu mai intru din cand in cand. Imi plac prajiturile cu frisca si caramel, merg si iau la pachet, nu stau sa le mananc acolo. Cateodata e naspa, ca mai nimeresc langa unul care fumeaza, si eu nu suport fumul de tigara. Asa ca prefer sa le mananc acasa.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Habar n-am sa fac, daca m-as apuca, pana nu iese ceva pe placul persoanei, nu m-as lasa, dar mie ce-mi iese? Totul are o rasplata!

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Aha smug pai ce sa iti iasa. Un pupic pe obraz. big grin

| Mădă0611 a răspuns (pentru Florentina9210):

28. Si mie imi place caramelul, dupa frisca nu ma omor, si nici eu nu suport fumul de tigara. laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Bwuahahahah

| Florentina9210 explică (pentru Mădă0611):

Ah. You're mine! laughing

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

E de ajuns?

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Este, este.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Mda... asa si eu. Cu castile pe cap si tot inainte happy

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Iar il ''enervam'' pe userul LoveSleep cu conversatia noastra!

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Asa Bogdane happy Muzica ne tine in viata!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

Mda. Muzica ma motiveaza intr-un fel happy

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Si pe mine! happy