| Florentina9210 a întrebat:

De obicei cand folositi transportul in comun aveti obiceiul sa intrati in vorba cu toata lumea sau stati deoparte?

Eu de obicei daca intalnesc o persoana cunoscuta, o salut. In rest merg la locul meu de langa geam si tot drumul ascult muzica.

51 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

E super tare happy

| AccountDeleted a răspuns (pentru Florentina9210):

Eu nu-s tacut de fel, doar ca nu ma bag in seama cu omul care nu-l cunosc. Doar daca ma intreaba el ceva pe mine, atunci ii raspund.

| Drimmero a răspuns:

Are ceva cu tine, cel mai probabil!

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

As vrea sa stiu ce. E penibil, tipul nici nu ma cunoaste si el are ''ceva'' cu mine. Dar lasa ca esti tu si ma ''aperi''.

| Florentina9210 explică (pentru AccountDeleted):

Pai asa si eu!

| FrumusicaSufletista a răspuns:

Nu întru în discuție de obicei cu persoanele din transporturile publice, doar poate răspund la unele întrebări, dacă sunt întrebată.(Și sigur cu persoanele cunoscute intru în discuție.)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt la fel ca si tine. Am prietene care isi fac prieteni noi in felul asta si mi se pare ciudat laughing nu as avea incredere intr-un om pe care l-am vazut odata in vaiata. Desi imi place sa analizez lumea si sa ii vad pe fiecare asa cum sunt. Fie fericiti, fie tristi, emoționați, grabiti, sau somnorosi laughing Insa eu raman la locul meu de langa geam ascultând muzica preferata

| Florentina9210 explică (pentru anonim_4396):

Esti de a mea ^^

| Dante30 a răspuns:

Buna Floren, daca ma intalnesc cu o cunostinta, prieten vorbim tot drumul sau pana unde ne despartim, nu va de ce ar trebui sa imi pese de ce zice lumea in caz ca asta ar fi problema cu vorbitul in autobuz.
In general ascult muzica mereu cand sunt cu autobuzu, iar daca vad o fata care ma atrage etc ma uit, atent si subtil sa gasesc un subiect de conversatie si incerc sa ma bag in seama, I guess? Oamenii si asa sunt prea singuratici in general, ma simt prost sa las cineva trist sa ramana trist.

| Florentina9210 explică (pentru Dante30):

Pai da ca asa sunteti voi baietii va place sa va uitati dupa una, alta. Depinde cum vrei sa te bagi in seama cu ea. Sunt mai multe moduri. De ex. Stateam langa locul meu ca de obicei si deodata vad ca se apropie un baiat, avea destul loc si stea si in alta parte, el a venit si s-a asezat langa mine. Cand am coborat am pus mana pe balustrada aceea si el a pus mana lui pe a mea. Ieri la fel a vrut sa mai stea langa min dar mai erau persoane. Nu sunt genul sa dau atentie mai ales baietilor. Imi place sa imi vad te treaba mea. Mai sunt unele care stau si in bratele lor. Nu mi se pare frumos. Stai daca e iubitul tau nu asa un simplu coleg. Si ala facea si misto de ea.

| Dante30 a răspuns (pentru Florentina9210):

Floren pana sa sari la concluzii pripite, Da baieti/barbatii se uita si cauta sex da? Admit si sunt constient de asta, insa ia-o asa, de unde am certitudinea ca poate mergand prin viata, in autobuz inclusiv nu cumva am trecut pe langa Iubirea vietii mele, iar eu nu am aflat-o fiindca nu am actionat?
Nu ma uit pentru sex la o fata, ma uit pentru o posibila relatie, si pentru intelegere, asa ca ce am de pierdut, si asa intreb sau constientizez daca deranjez etc, si atunci imi iau zborul.

| Rakanishuu a răspuns:

Depinde de dispozitie si de persoana. Uneori, se intampla ca cel/cea de langa mine sa inceapa conversatia, iar atunci nu prea mai exista cale de scapare, mai ales daca este nevorbit/a. laughing
Totusi, ma bag in seama daca vad ca este o persoana okay si mai am si chef de vorba - ca de cele mai multe ori. laughing Pot spune ca am mai cunoscut multi oameni extraordinari. happy

| Florentina9210 explică (pentru Dante30):

Foarte frumos ai spus. '' eu nu ma uit la o fata pentru sex ci pentru o posibila relatie''' bravo tie. Ai o gandire bine pusa la punct. Majoritatea baietilor bine din zona mea, nu stiu in alte zone cum sunt dar de obicei sunt foarte mistocari. Daca gasesc fraiere le iau peste picior. Si vorba ta, poti sa dai peste sufletul pereche. Felicitarile mele!

| Florentina9210 explică (pentru Rakanishuu):

Asa si eu. Intru in vorba cu persoana respectiva daca o cunosc si daca pot interactiona cu ea. Daca nu am cu cibe, imi vad de muzica mealaughing

| Rakanishuu a răspuns (pentru Florentina9210):

Mhm, esti norocoasa. Eu mi-am pierdut toate castile. laughing Stau si ma uit pe geam...

| Florentina9210 explică (pentru Rakanishuu):

Altele noi. laughing

| DavidTheTrueMMAFighter a răspuns:

La fel, doar nu o sa stau sa ii spun anumite chestii personale...

| Sekero a răspuns:

De obiciei cand folosesc transportul in comun ma asez intr-un loc cat mai confortabil indiferent cat de plin sau nu este si daca vad un cunoscut ca ma observa normal ca il observ si eu la randul meu daca il vad, nu ii arat degetu mijlociu sau il tratez cu indiferenta ca nu-s urangutan fara 7 ani de casa.

| Liviu a răspuns:

Mno,pai se intampla cam fix anapoda,cand am eu chef de vorba e lumea plictisita,si cand are lumea chef de vorba, am o plictiseala in mine, de le-o tai scurt cu "nu am chef de vorba scuze" se uita la mine, dau ochii peste cap ma injura in gand, eu pe ei, si cam asta ii.

| Florentina9210 explică (pentru Liviu):

Frumos.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Florentina9210):

Vin sa ti fac masaj din cap pina in talpi? vrei?