| anonim_4396 a întrebat:

De obicei, cimitirele sunt pazite de firme de securitate pe timp de noapte?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu au firma de securitate, este cineva un fel de paznic, dar in general el se ocupa de intretinere, nu de paza (noaptea nu e acolo)
Ca siguranta poti sa dai o privire in timpul zilei sa vezi daca are este vreo cladire amenajata pentru portar, atunci exista posibilitatea de a avea paznic, dar asta numai in cimitirele mari, in alea mici nu sta nimeni pe acolo, Camerele de supraveghere de pe strada pot fi o problema, de aia e indicat sa analizezi terenul un pic
Distractie faina big grin
Ceva ritualuri oculte? ma bag si eu happy

| Cristi_Dan_2000 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cimitirile nu au contract cu firmele de paza pentru ca sunt niste cheltuieli prea mari si banii trebuie sa mearga in alte directii mult mai profitabile cum ar fi de exemplu construirea de catedrale sau biserici noi, unde lumea trebuie sa mearga sa se roage pentru linistea acelor morti care odihnesc fix in acele cimitire de care intrebi tu.Si oricum nu cred ca bodiguarzii s-ar putea descurca foarte bine in cazul in care s-ar ridica mortii si ar dori sa mearga prin oras ca sa ne muste de gat, adica nu poti face fata unor zombi cu un simplu baston de cauciuc si cu un spray lacrimogen.Asta in cazul in care ar fi mai curajosi si nu ar lua-o la sanatoasa...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Majoritatea cimitirelor au firma de paza anagajate

| Elide a răspuns:

De Ce? Te faci profanator de morminte? A murit unu bogat si trebuie sa vezi cu ce a fost îngropat, sau vrei sa faci ritualuri? I'm just curious

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu ma gandeam ca ar putea fi tipi care patruleaza pe aleile cimitirului, mai ales ca e destul de mare. Cu un eventual portar care ar putea sta in cladirea de la intrare, n-am treaba, intru prin alta parte. Am examinat zona si cat am putut din cimitir pe google maps, sigur ca o sa ma duc acolo pe lumina sa incerc sa aflu daca e pazit noaptea si sa-mi gasesc un loc potrivit unde sa-mi fac treaba.

Mersi.
Baga-te cu altcineva, eu lucrez singur.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si practic ce faci?