| 1onur a întrebat:

Dece Pedofilii nu primesc pușcărie și detenție pe viață? La ce rost mai are sa lași un bolnav mintal în societate dacă el ca individ este bolnav mintal și are fetișuri tentați dorințe fapte antecedente cu minore și adolescente de ce să-le acorzi o adouă șansă la niște bolnavi care au dorințe sexuale cu minori copiii adolescenți și după 2 ani de pușcărie și detenție săi lași din nou în societate lângă copii.

Eu sincer pe ăștia iași eutanasia 10000000%%%%%%sau iași băga la pușcărie pentru tot restul vieților lor pe lumea asta fără nicio drept la lumina zilei Lea și tăia cu măna mea organelor genitale și Lea și arunca la foc.

Ce este în sufleul inima mintea la "oamenii" ăștia de își dorește așa ceva cu copii minori Adolescenți de lise acorda la așa animale bolnavi mintal o adoua șansă pe baza la ce? Ca ăștia nu o sa fie toată viața lor oamenii. Există tratamente pentru pedofili? De Lisei acorda o adouă șansă și nu sănt încarcerați pe viață pe bază la ce îi lasă în societate după cei prinde cu violurile cu minore Adolescente de ce pedofili ăștia sănt lăsați de politie liberi în societatea "după ce își ispășește fapta " ca nu există nicio limită la un pedofili ăsta nu are limită la nimic.

Răspuns Câştigător
| UnchiulRamiz a răspuns:

Fetele de la Caracal tu chiar crezi ca au fost arse în butoiasul ala? Imposibil! Cred ca sunt pe mana unor proxeneti straini... Miliardarii lumii dau zeci de mii de euro pentru o virgina poate chiar sute. Dincă ala nu lucra singur, parca și copilul e proxenet. Fata care era virgina nu e moarta îți spun eu sigur. Eu nici nu am tiktok, acum aud de proxenetii sau interlopii ăștia. Suntem mici și legați de mâini și picioare noi. Nu ai văzut ca la nunta unui copil de politician parca, o fost invitat și nu știu ce mare interlop?

67 răspunsuri:
| UnchiulRamiz a răspuns (pentru 1onur):

Mai trăiește Anaser ala 30 ani asa bolnav la cap? Vine vremea de îl lasă și pl, de nu sta bine cu inima crapă de baga pastile în el

| 1onur explică (pentru UnchiulRamiz):

A zis ca mai trăiește încă 30 de ani de la ziua în care o postat vidioclipul))))

Anaser: Dar sa stați bine sa va gândiți ca nici ploaia nu o sa țină la infinit

Deci gata cu busu ia luat locul deja))))

| UnchiulRamiz a răspuns (pentru 1onur):

La minore ii tine vrăjeală aia ieftină... Nu m-am uitat atât la el, eram atent ce spune. Întru de pe huawey pe TPU și de pe laptop doar. De pe tel asta se aude mai incet

| UnchiulRamiz a răspuns (pentru 1onur):

Busu și Iulia îmi plac mie de la vremea tongue

| 1onur explică (pentru UnchiulRamiz):

Unchiule Ramiz eu ies seara buna și liniștită mâine sănt muncă si trebuie să dorm pe busu îl știu.

| UnchiulRamiz a răspuns (pentru 1onur):

Noapte bună, Onur! Și eu încerc sa dorm, ca 2 sau 3 nopți nu am dormit cu răceala. Ieri ziua și azi noapte puțin am dormit. De dimineață am fost după medicamente, nu mai aveam ce lua ca nu ma duceam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici poți vedea insuficienta tuturog organelor ale guvernului, dar si a guvernelor intregii lumi. NImic pe acest pamant nu poate pedepsi ceea nu se vede. Nu are valoare absolut nimic din ceea ce face guvernul. Sufletul omului este creat de Dumnezeu, in principiu noi pacatuim in fiecare zi, mintim, inselam, avem pofte sexuale in creier, diferenta dintre noi si pedofili este ca noi am avut mediu cat de cat sanatos, un ajutor social si mental mai bun decat ei. Ei nu au avut suport la bazele lor cand trebuia, ceea ce a condus la ceea ce au devenit pe urma, daca noi NU am avea suport moral, social, mental si mediu propice de educatie am fi exact ca pedofilii, ducand gandurile noastre parsive spre executie, degeaba ne facem noi judecatori. De ce credeti ca Dumnezeu e dispus sa ierte chiar si cel mai nenorocit om de pe pamant? Chiar si pedofilii?

Pentru ca El are rezolvarea, solutia, dar trebuie ca omul sa isi doreasca schimbarea, sa Il caute pe Dumnezeu. Dumnezeu rezolva cu Iertare, Implinire, disciplina si educatie, Guvernele rezolva cu inchisoarea, excluderea din societate, chiar si omorarea. Dumnezeu poate ajuta in ceea ce nu se vede, cum ar fi sufletul, dorinte, motivatii etc, adica tot ce tine de interior. Guvernul nu poate rezolva nimic din interior doar ceea ce este la exterior