| Katherineeeeeeee a întrebat:

Dece trebuie mereu sa pun la suflet orice lucru spus?
nu mai vreau crying
straight face sa nu mai fi as buna cu toata lumea, cand imi zic ceva sa le pot raspunde cu aceias moneda ( sa le inchid gura ) ce ma sfatuiti sa fac?
care ma ajuta?crying
funda

Răspuns Câştigător
| Feeltheflow15 a răspuns:

Sa ai mai multa incredere in tine! Eu asa am reusit! Pur si simplu spune-ti ca nu iti mai pasa deloc si daca cineva te deranjeaza raspunde-i cu aceeasi moneda sau nu il baga in seama... Sper sa treci peste!

13 răspunsuri:
| Katherineeeeeeee explică (pentru Feeltheflow15):

Ideea este ca nu am deloc incredere in mine, si nu sti ce sa fac sa imi recapat incredera in mine

| TansanNicoleta a răspuns:

Uite, nu de fiecare data este nevoie sa platesti cu aceleasi cuvinte si cu acelasi comportament.
dar daca tu vrei sa fii si buna dar nici sa nu cazi de fraiera trebuie sa tratezi cu indiferenta
indiferenta doare cel mai tare!
incearca si dupa raspunzi imi spui cum a fost. astept. fundita?

| Feeltheflow15 a răspuns (pentru Katherineeeeeeee):

Uita-te in oglinda si gaseste-ti atuurile! Evita sa iei in considerare ce spun altii, doar tu poti sa te critici daca nu iti place ceva si sa iei masuri.

| Katherineeeeeeee explică (pentru TansanNicoleta):

Am sa incerc si o sa iti spun cum a fost :* multumesc de ajutor

| Katherineeeeeeee explică (pentru Feeltheflow15):

Am incercat sa ma privesc in oglinda si sa imi gasesc atuurile, dar nimic.
Simt ca innebunesc pe zi ce trece

| Feeltheflow15 a răspuns (pentru Katherineeeeeeee):

Hei, fiecare avem ceva special in noi, fiecare construim ceva mai mare...se zice ca o mama isi vede copilul ca pe o stea, incearca sa te vezi si tu asa...esti unica ata e important si prin felul asta nimeni nu are ce ai tu nici daca ar vrea nu ar putea! Doar gandeste-te la asta!

| OodanteoO a răspuns:

Te rog,calmeaza-te, bun... deci mereu cand cineva te supara nu trebuie sa stai trebuie cateodata sa iei initiativa, sa le intorci vorba din gura cand rad, sau te jignesc la adresa ta trebuie sa selectezi:ce e bine le iei in serios ce e rau iti zici in sine :,, Lasa- dracului eu stiu ca nu-i asa dc sa ma necajesc cu niste...''Sa stii cei care comenteaza sau fac afirmatii in privinta ta sunt invidiosi si te considera o amenintare pentru ei si de asta incearca sa iti spulbere increderea! NU! Mereu trebuie sa crezi in tine!

| gingergirl1 a răspuns:

Si eu sunt in situatia ta!(sau am fostthinking
Dar nu i-am mai bagat in seama pe cei ce ma comentau aiurea! Eu ma cunosc foarte bine si vorbele lor nu ma mai ating pentru ca nu imi mai pasa!winking
Si crede-ma! Daca arati ca nu iti pasa o sa iti fie cel mai bine!
Succes!happy

| Danielita a răspuns:

Buna! Unii oameni pun la suflet orice lucru spus de altii. Orice jignire de-a lor orice rautate. toate lucrurile.Acesti oameni sunt niste oameni sensibili care de obicei apreciaza toate lucrurile.Nu spun ca este bine acest lucru deoarece aceste persoane sufera pentru ele. Parerea mea este ca ar trebui pur si simplu sa incerci sa ignori toate aceste lucruri.sa iti spui tie singura: De ce ar trebui sa cred si sa imi pese de parerile acestor persoane atata timp cat lor nu le pasa de mine si de parerile mele? Majoritatea oamenilor nu merita atentia si ajutorul nostru datorita modului in care se comporta cu noi dar noi totusi ii ajutam. De ce? Pentru faptul ca noi nu suntem ca ei.Noi suntem niste persoane sufletiste care ii ajutam pe toti iar ei sunt invidiosi.Incearca sa ai mai multa incredere in tine si chiar daca doare sa numai dai o a doua sansa persoanelor care nu merita. Pentru ca daca dai o a doua sansa le-o vei da si pe a treia etc. Sper ca te-a ajutat raspunsul meu. O seara buna!

| mona a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa ignori persoanele respective chiar daca numai sufletul tau stie cat te afecteaza acele vorbe

| AleXisAleXis a răspuns:

Fii indiferenta! Cand cineva te jigneste nu-l jigni si tu cauta replici inteligente rade`i in nas. Asta cu siguranta ii va enerva si altdata nu vor mai indrazni sa te jigneasca. Nu pune la suflet nu ai de ce. Fii buna cu cine merita iar daca iti dai seama ca nu merita fii indiferenta. Ai grija de tine :*

| MrAnderson a răspuns:

Pai...nu mai pune la suflet.
Pentru tine trebuie sa conteze doar parerile persoanelor de care iti pasa, pe care le respecti, si te respecta.
Asa, orice nimeni in drum poate da din gura, asta nu inseamna ca trebuie musai sa il iei in serios.

| TansanNicoleta a răspuns (pentru Katherineeeeeeee):

Cu placere love struck