| Catrice a întrebat:

Din punctul tău de vedere, ce reprezinta iubirea?!

58 răspunsuri:
| Steregoi a răspuns:

Cica si maimutele se iubesc atunci cand si-o trag.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Catrice):

Si eu ii aduc la cunostinta toate celelalte posibilitati.

| SilentRain a răspuns:

Un rahat complex, foarte rar întâlni la doua de persoane de sex opus
O tâmpenie ce îți spala creieri la 90° și te face sa suferi de orbul găini

| 1231242 a răspuns:

Salutări!

Nimic fără fapte concrete.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Plato):

Cum apare?

| WhiteLife a răspuns:

Iubirea este suma tuturor virtuților.

Bula
| Bula a răspuns:

Fata Morgana, care dispare dupa 2-3 ani.

| Dismally a răspuns:

Iubirea este singurul sentiment care te face sa te sacrifici pentru altcineva fara a astepta ceva in schimb. Unii spun ca este un blestem, eu nu cred asta desi daca te indragostesti de persoana nepotrivita vei avea doar de suferit.

| Nemessys a răspuns:

Cred ca este o haina a nevoilor sufletesti al unui om adunate intr-un singur cuvant. Foarte multi oameni confunda iubirea cu nevoile lor. Dupa parerea mea (si nu am auzit / citit nicaieri asta dar zic si eu ca) oamenii inconjurati de persoane faine, care le fac sa rada, sa se simta bine, care ii ajuta cu orice si sunt alaturi de ei la greu, care primesc atentie si afectiune, se indragostesc mult mai greu decat persoanele singuratice si mereu criticate de cei din jur. Acum asta mi s-ar parea mie logic. depinde ce zice fiecare despre asta. Auzim fiecare destul de des,, te iubesc" (chiar daca este sau nu la adresa noastra), dar eu sunt de parere ca poate reprezenta si,, am nevoie de tine". Deoarece multe cupluri nu se iubesc intre ei, nu iubesc persoana lor, ci iubesc ce le ofera partenerul, persoana nefiind unica, neavand nimic special fata de restul. Unii,, iubesc" o persoana si fac o familie cu ea doar de teama de singuratate si sa le fie intr-un fel viata mai usoara. (ratele sunt mai ieftine cand sunt impartite la 2. xD )

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Slănina cu ceapă.

| Plato a răspuns (pentru sadrian46):

Iubirea sau lucrul frumos?
Lucrul frumos apare cand doi oameni ce se indumnezeiesc reciproc sunt impreuna si desavarsesc iubirea ce le-a fost predestinata.

| Catrice explică (pentru supadeceapa):

Hmm... fără pită?!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Plato):

Dacă îmi traduci pe românește ce înseamnă cuvântul în- dumnezeire.

| Plato a răspuns (pentru sadrian46):

A ÎNDUMNEZEÍ ~iésc tranz. 1) A trata ca pe o divinitate; a diviniza; a zeifica.
E pe romaneste, stati linistit.winking

| Catrice explică (pentru Plato):

Problema e ca unii nu știu limba romana laughing

| gabicoo a răspuns:

Draga mea nu ai nevoie de nici un răspuns. Ascultă pur și simplu melodia celor de la Queen "Crazy Little thing called love"

| NLS a răspuns (pentru Catrice):

Persoana nu face diferenta intre o baterie si un condensator, desi sustine ca e fizician. Mai poti avea alte pretentii? laughing

| anonymus4106 a răspuns:

E ceea ce-ți rămâne când ești scuturat de viață.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Poate pentru ca nu ai gasit-owinking

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru anonim_4396):

Și nici nu mai vreau

| OrdanKarris a răspuns:

Pentru un barbat, iubirea este nevoia de a proteja, de a te sacrifica, de a remedia ce trebuie remediat. AM invatat sa folosesc sentimentul asta rar, doar in situatii in care este absolut necesar si atat.

| sabin89 a răspuns:

Dacă întrebi un ţăran dintr-un sat izolat de prin munţi "ce e iubirea?" se va uita la tine ciudat, parcă întrebându-te: Cum, nici atâta lucru nu stii? happy

| GirlOnline81 a răspuns (pentru sabin89):

Taranul asta are mereu aceeasi "replica"?
Ca parca asa se uita la tine si cand intrebi "ce e timpul?" laughing

| GirlOnline81 a răspuns:

On topic: nu pot sa spun ce reprezinta iubirea, pentru ca nu am o definitie a iubirii. Dar o pot intelege happy.

| Catrice explică (pentru GirlOnline81):

Pariu ca la fel se uita și dacă îl întrebi 'ce sunt banii' laughing

| IoanaRoman09 a răspuns:

Nimic important pentru mine

| finnwolfhardlover7 a răspuns:

Iubirea inseamna un sentiment foarte puternic fata de o persoana de acelasi sex sau opus, care se manifesteaza prin grija, respect, ajutor, apreciere, colaborare, incredere etc. Este un sentiment frumos care aduce oamenii mai aproape si care ii dezvolta, din punct de vedere moral, e ambii parteneri.

| Editocroci a răspuns:

Iubirea e cel mai important lucru din univers.