| Travisbbbb a întrebat:

Dintre a sta cu un criminal de vorba si un om (fictiv virbind ) care citeste gandurile cu cine ati sta? Si cine vi s-a r parea mai ciudat?

8 răspunsuri:
| Miruna333 a răspuns:

Un criminal in serie, asta ar fi interesant. Cel care citeste gandurile, mi s-ar parea ciudat si plictisitor, doar le aud si eu

| Travisbbbb explică (pentru Miruna333):

Dar de ce s-a r feri un astfel de om sa nu afle lumea de el ca are abilitatea?

| Violleta2022 a răspuns:

Cel de care sa te temi intotdeaua este criminalul, nu telepatul.
De altfel nu-i nimic ciudat la oamenii care au invatat sa citeasca limbajul corpului, sunt studii ample despre acest lucru.
In ce privesc telepatii, cei care iti citesc gandurile, sunt si traiesc printre noi, sunt tot oameni ca si noi doar ca sunt nascuti cu un alt simt mult mai ascutit/puternic decat al nostru, cu care pot sa te "citeasca".
Multi dintre noi avem acest simt, numit intuitie, care la unii este foarte puternica iar la altii deloc.

| Travisbbbb explică (pentru Violleta2022):

Daca criminalul e inteligent nu omoara asa fe fata cu toti in schimb telepatul poate sa ma inflenteze olus ca mi se pare ciudat si de unde stiubeu ca nu poste sa miste si obiectele?

| J0B0MAT a răspuns:

Un criminal clar.Nu aș vrea să îmi citească nimeni gândurile.Și tot criminalul mi s-ar părea mai ciudat, celălalt nu mi-ar spune nimic din ceea ce nu știu deja, ci ar avea doar o abilitate supranaturală.

| Delyae a răspuns:

Citește gândurile ca Neji.

P.S.:Cât de enervant!

| MistarGoGu a răspuns:

Depinde ce criminal! Unul accidental? Care a omorât la nervi sau beție? Sau un psihopat - criminal în serie? Aia sunt calculati și metodici
Au perversitate și psihologie cât 2 oameni cu doctorat în psihologie!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Travisbbbb):

Vezi cam multe filme pe care nu le intelegi.