| FataCuChitaraMunților a întrebat:

Doamnele gospodine,dar și domnii,ce mai gătiți? Nu știu ce să mai fac de mâncare. Acum e sfârșit de săptămână, dar în timpul săptămânii mai iau de mâncare și la muncă.
Mulțumesc anticipat și vă doresc o zi frumoasă!

11 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Eu azi am gatit paste cu carne de porc, daca-ti place fa la fel! (PS: nu stiam ca muntii au chitara... laughing )

| Giulia911 a răspuns:

Eu m.am dat pe mancarea indiana

| RAY a răspuns:

O sa cumpar tigaie de la Tefal si o sa fac mici, gratare, pulpe

| RAY a răspuns (pentru Giulia911):

Soareci cu salata?

| Giulia911 a răspuns (pentru RAY):

Pui,legume și vita

| MarianWLF a răspuns:

Ceva sanatos, cumperi lipie, intr-o tigaie care nu lipeste dupa ce s-a incins bine, 2 cuburi de unt, usturoi pisat(cat vrei tu de mult), ierburi la alegere, piept de pui taiat marunt (vreo 300g), calesti cam 5-7 minute pana se rumenesc, dupa suc de rosii intins pe lipie, vii cu putina sare peste, adaugi pieptul de pui, ceapa(verde, rosie), legume la alegere, eu bag rosii si gogosar, da un gust fain, iti ies cam 2 lipii din 300g piept de pui, faci cata cantitate vrei. Ce fac eu diferit la reteta asta, puiul il fac fara ulei la friteuza cu aer cald, dar si la tigaie iese ok, si dupa ce sunt gata lipiile, le bag 2 minute la toaster.

| RAY a răspuns (pentru Giulia911):

Vita e pacat la indieni

| relian a răspuns:

Eu nu gatesc, maninc in oras, dar ca veni vorba, as minca pastai prajite laughing de astea nu gasesc in oras pe nicaeri. Sau varza prajita sau calita cum zic unia cu bucatele micute de cirnati sau salam.E buna si varza proaspata facuta cam la fel.

De aia este bine sa maninci in oras, ai mereu de ales altceva, nu trebuie dupa sa speli vase laughing faci si mincare, timp destul de mult.

Ce ar fi bun, peste prajit in tigaie, dar ceva somon, Tilapia, sau somn, dat prin faina de aia speciala pentru asa ceva, sau malai daca nu ai de aia cumparata, bagi si ceva brocoli asa putin fiert, cel mai bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Azi am gătit banalul piure de cartofi. E mâncarea mea preferata. happy

Când ești în pană de idei, găsești o multitudine de rețete pe diverse site-uri.

| FataCuChitaraMunților explică (pentru lpavel):

Nu ai mers niciodată pe munte la o cabană, cu un foc de tabără, o chitară și o cană de vin fiert cu scorțișoară?

| lpavel a răspuns (pentru FataCuChitaraMunților):

Asta nu inseamna ca chitara e a muntilor ci a ta!