| ℛąin a întrebat:

E cineva pe aici expert în despărțiri? laughing
Aș avea nevoie de niște sfaturi.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum cred ca trebuie sa spun ceva frumos si sensibil care sa te faca sa te simti mai bine.

Da ho fa ca nu se termina lumea

38 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Spune-ne, suflet inocent, ce te apasă.

| ℛąin explică (pentru Doub):

Cred că se înțelege că nu știu cum să trec peste asta...

| Doub a răspuns (pentru ℛąin):

Ah, păi asta depinde doar de tine, dacă eşti sigură că nu mai poate fi nimic între voi, asta e.
Filme, dulciuri, cărţi, prieteni noi, chestii din astea. thinking

| LoveSleep a răspuns:

Mă bag

| ℛąin explică (pentru LoveSleep):

Te ascult.

| Drimmero a răspuns (pentru Doub):

Cititul te scapa de suferinta despartirii?

| LoveSleep a răspuns (pentru ℛąin):

E normal ca la început să-i simți lipsa iar după un timp să nu-i mai simți nevoia. Asta se datorează faptului că te-ai obișnuit fără.
Chiar dacă pare că acum totul e bine, crede-mă, nu e. Pe viitor o să rămână cicatrici. Eu zic să nu te îndepărtezi. Începe din nou, cu pași mici. Citește câte un cuvânt, apoi o propoziție, apoi o pagină și tot așa. Apucă-te din nou de citit, nu renunța la asta.

Doar nu te așteptai să îți dau sfaturi fără să dai detalii, nu?

| ℛąin explică (pentru Drimmero):

Îşi ocupă timpul, nu cred că o şi ajută.

| Drimmero a răspuns (pentru ℛąin):

Nu te-ai prins,, Sleepescu atenteaza la tine pe sistem ' Allah Akbar'/

| ℛąin explică (pentru LoveSleep):

Nu cred că ar fi nevoie de prea multe. Voiam doar să ştiu cum să trec peste asta. Pur şi simplu el a ales să se termine. Acum din ce am auzit e ok, încearcă băiatul la altele.

| LoveSleep a răspuns (pentru Drimmero):

La cine atentez? laughing

| Drimmero a răspuns (pentru LoveSleep):

Nu o da la intors!

| Doub a răspuns (pentru Drimmero):

Nu ştiu, probabil că da.

| Drimmero a răspuns (pentru Doub):

Tu stii, ai invatat persana? Limba moarta de epoci intregi.

| Doub a răspuns (pentru Drimmero):

Da, e absolut genial şi minunat şi etc etc.

Nu e moartă, încă încearcă unii să o resusciteze.

| LoveSleep a răspuns (pentru ℛąin):

Nu cred că a exsitat ceva, oricum, deci n-are ce să se fi terminat laughing
Nu știu ce încerci să faci cu întrebarea asta, dar nu merge.

| LoveSleep a răspuns (pentru Drimmero):

O plac mult și nu știu cum să arăt asta. Mă poți învăța tu, te rog?

| ℛąin explică (pentru LoveSleep):

E ok, nu mă aşteptam să poți să fii serios.

| LoveSleep a răspuns (pentru ℛąin):

Eram serios.
Doar că nu cred că te-ai despărțit de nimeni.

| ℛąin explică (pentru LoveSleep):

Altfel nu mai puneam întrebarea. În fine...

| LoveSleep a răspuns (pentru ℛąin):

Vezi că unii suntem mai deștepți smug
De Drimmero zic.

| RAY a răspuns:

Un studiu a demonstrat faptul ca daca te descarci cat mai des emotional vei uita persoana respectiva, asta nu inseamna sa faci dramatisme sau sa te plangi mereu dar cica e bine, spun ei ignorarea unui gand revine mereu in minte

scinetia pentru mai multe detalii, personal cred ca acceptarea face parte din uitare si descarcarea emotionala

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Cititul activeaza neurocortexul uman deci da pentru cateva clipe vei uita iubirea apoi revine in forta partea emotionala, cad vb de citit ma refer la a citi ceva rational nu romane de iubire alea activeaza si mai puternic partea emotionala

| ℛąin explică (pentru RAY):

Posibil, poate că e mai rau şi din cauza faptului că mă interiorizez şi nu am cui să mă descarc şi să mă înțeleagă. Nu ştiu cât o să mai treacă până o să fiu bine, dar cert e că nu o să mai am nevoie de vreo relație tot restul vieții. Adică na, ştiu cât de fericit te poate face, dar nu merită...

| RAY a răspuns (pentru ℛąin):

Cel mai bine e sa gasesti o prietena care sa te inteleaga ca nu e usor, acum cu restul vieti cine stie ce ne aduce viitotul

| ℛąin explică (pentru anonim_4396):

Sigur nu se termină?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ℛąin):

Sigur.

| ℛąin explică (pentru anonim_4396):

Ok. O să încerc şi eu să accept asta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa rost de alt prost.

| ℛąin explică (pentru anonim_4396):

Nu e prost şi n-am nevoie de altcineva.