| ℛąin a întrebat:

E cineva pe aici expert în despărțiri? laughing
Aș avea nevoie de niște sfaturi.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum cred ca trebuie sa spun ceva frumos si sensibil care sa te faca sa te simti mai bine.

Da ho fa ca nu se termina lumea

38 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Experta la apel!
Am despartit cateva cupluri, asa ca te pot ajuta cu placere!
Ce te.ar interesa?

| Drimmero a răspuns (pentru LoveSleep):

Iti ardea de mistocareala mare de tot!

| Drimmero a răspuns (pentru Doub):

Bla bla bla,, doar bombermanii aia mai vorbesc limba asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ℛąin):

Tu stii mai bine cum este, poti sa il uiti si daca ramai single si te implici in diferite activitati, dar dupa parerea mea poti sa il uiti mai usor si mai repede daca il inlocuiesti. Momentan poate nu ai nevoie de cineva sau chiar nu poti fi cu altcineva daca l-ai iubit si v-ati despartit de recent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ℛąin):

Cu siguranta tu stii mai bine cum este.
Poti trece peste daca te implici in activitati, de ex sa faci sport, sa iesi cu prietenii.
Totusi cred ca il poti uita mai rapid si usor cu altcineva, dar daca l-ai iubit si v-ati despartit recent, inteleg ca nu vrei asta momentan.

| Bacemi a răspuns:

Uneri avem clipe in care suntem fericiti. Si de cele mai multe ori avem parte de dezamagiri. Daca stim sa le privim pe acestea din urma ca pe niste lectii avem de castigat pe viitor. Incearca sa privesti putin detasat situatia si incearca sa vezi motivele pentru care te bucuri ca nu a mers. Chiar daca pare ciudat, un esec poate fi sansa ta de a castiga ceva mai bun. Poate aveai nevoie de pauza asta pentru a-ti consuma energia. Destinul tau e in propriile tale maini, fiecare zi e o sansa pentru tine sa te reinventezi. Profita de asta si vezi la ce pasiuni ale tale ai renuntat in ultima perioada. Poate acum e momentul tau sa devii mai buna intr-un domeniu, sa atingi anumite performante.
Oamenii cu care am impartasit clipe frumoase si alaturi de care am facut pentru prima data anumite lucruri nu dispar pur si simplu din memoria noastra. E inutil sa incercam sa ne ocupam timpul cu munca, citit, filme, muzica sau oameni daca e singura noastra solutie pentru a depasi un moment de cumpana.
Cand esti intr-o relatie e normal sa vrei sa functioneze, scopul nostru al tuturor e sa fim fericiti. Si o anumita stabilitate cu un partener de cuplu iti ofera ceva ce relatiile pasagere nu iti pentru oferi. Dar fa un efort si incearca sa vezi intamplarile petrecute intre voi cu alti ochi. Fiecare amintire pentru tine a insemnat in mod special un anumit lucru. Dar daca l-ai ignora, ce mai poti vedea acolo? Ce nu ai observat pana acum sau ai trecut cu vederea si ai considerat ca nu conteaza asa mult? Oamenii sunt episodici in viata noastra, nimeni nu are o misiune pe pamant sa te faca pe tine fericit/a. Ei vin atata timp cat se simt bine langa tine si de cele mai multe ori atata timp cat pot profita de pe urma ta. Sa le oferi mai mult decat iti ofera ei tie. Priveste in urma nu ca la o poveste care trebuia sa fie cu final fericit. Ci ca pe exact ce a fost, un episod, o lectie din care trebuie sa tragi concluzii pentru experienta viitoare. Ca sa fii mai pregatita, sa intelegi de ce nu a mers, ce sacrificii si compromisuri nu mai esti dispusa sa faci, ce nu ai mai tolera la un viitor partener. Totodata priveste sincer si la tine si vezi unde ai gresit, unde ai fost iresponsabila, egoista, ipocrita. Si tine cont ca pe cat vrei un partener mai de calitate cu atat trebuie sa te privesti cu ochi mai critici. Insa oricat de elevat ar fi viitorul tau partener, rolul lui nu este sa te faca fericita. El trebuie doar sa iti permita sa fii fericita fara sa te invinovateasca pentru faptul ca el are parte de mai multe esecuri decat tine. Si trebuie sa iti permita sa faci orice simti, sa fii autentica si sa poti construi o relatie care sa aiba ca fundament redescoperirea si comunicarea constanta a pasiunilor tale.

Răspuns utilizator avertizat