| Drimmero a întrebat:

E fotbalul sportul rege,, da sau nu?

50 răspunsuri:
| Drimmero explică (pentru Ωmega):

W0nger a gafat are la gafe cu duiumul, i-a dat drumul lui Henry, l-a izgonit la Barca,, s-a zgarcit la transferul lui Suarez pentru o suma mica si multe altele... asta aici moare!

| Ωmega a răspuns (pentru Drimmero):

Din pacate pentru Arsenal, cam asa este. Suarez este un paradox pentru mine deoarece imi place atat de mult ca jucator incat datorita lui am facut chestii mai putin obisnuite si anume sa ma uit intens si cu interes la meciurile lui Liverpool si ale Barcelonei. Un numar 9 atat de bun, de la Ronaldo Nazario nu cred ca am vazut, desi Suarez imi aduce aminte de Van Basten ca stil mai mult. Ronaldo Nazario, Van Basten si Romario mi se par cei mai buni atacanti, nr 9 din istorie. Pe Ronaldo l-am vazut la 3 metri de mine, dimpreuna cu Zanetti, Recoba si trupa aia smechera pe care o avea Inter in 2001 la meciul de pomina cu FC Brasovhee hee Pentru Romario am facut o adevarata pasiune cand eram mic, inca de la cupa mondiala din 1994 cand el si cu Bebeto practic au adus Braziliei trofeul. Atunci cu un ochi radfeam si cu unul plangeam pentru ca altul din preferatii mei si anume, Roberto Baggio pierduse acea finala. Italia nu a mai avut si nici nu va mai avea un jucator de talentul lui Baggio dupa parerea mea. Era un jucator atipic pentru italieni, asa cum Gascoigne a fost pentru englezi despre care sentimentul meu este la fel. Amandoi jucatori mai apropiati ca stil de America de Sud decat de Europa.
Luis Suarez si Robert Lewandowski mi se par cei mai buni nr 9 de azi. Si Aguero sau Higuain si Cavani sunt aproape insa ei sunt mai inconstanti. De asemeni acum 3-4 ani si Falcao era pe acel podium cu siguranta. Mare pacat ce s-a intamplat cu el, parca a uitat sa joace fotbal. Ce masinarie de goluri era pana la acea accidentare. Si el m-a facut sa urmaresc meciurile lui Atletico cu placere ceea ce nu credeam posibilhee hee Lewandowski este clasa, si asta se vede pentru ca e clasa si la Polonia, a fost si la Borussia, este si la Bayern. La fel si Suarez care a fost clasa si la Ajax, si la Liverpool si la Barcelona. Mai sunt si alti jucatori foarte talentati si buni cum sunt Hazard, James Rodriguez sau Mario Goetze cu mentiunea insa ca la toti 3 li s-a urcat faima la cap si ca in loc sa faca trecerea la superstardom, au ramas jucatori de executie doar.

| Drimmero explică (pentru Ωmega):

Fabulos... n-am dat pana acum de cineva care sa stie atat de mult fotbal pe acest site! Am cu cine sa discut de acum incolo. Cu Suarez in echipa aveam 2 titluri in +. Aguero a ratat si ieri penalty, dar el marcheaza din actiune, e un jucator promitator! Nu pot sa-mi dau seama de ce l-a cedat Simeone pe Falcao la monegasci,, rupea norii cu el in echipa. Aveau un trofeu UCL cu el in echipa. S-a dus in maretul campionat francez si a murit speranta si acum un alt fotbalist talentat : Balotelli s-a dus in Franta pentru a-si recapata forma, deja are vreo 3-4 boabe la Nice. Lewandowski e piesa de jucator si il voiam la Arsenal intr-o perioada. Cu Lewa sau cu Suarez in echipa doar Dumnezeu stia ce trofeu ramanea necucerit de Sfantul Tun! Hazard a murit speranta si el, saracu' a ales sa joace pentru London Second's,, iar Gotze era in forma vietii la BvB si a ales sa plece la Bayern unde freca banca mai ceva ca un ingrijitor de stadion. Cat despre James, a fost o revelatie pentru mine sa-l urmaresc la mondialul brazilian, cel mai bun tanar jucator de la acel mondial, dupa parerea mea!

| Drimmero explică (pentru Violleta2022):

Atunci care sport sa fie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La cum m.a facut zilele astea, da, e regele blaturilor!

| Ωmega a răspuns (pentru Drimmero):

Nu Simeone l-a cedat pe Falcao ci Atletico care daca iti aduci aminte avea niste probleme financiare in acea perioada. Si l-au dat pe 62 de milioane de euro totusi. Atletico de la vremea aia nu putea refuza asa gheseft. Acum dupa 2 finale de liga, un campionat si alte trofee este si o forta financiara, insa atunci erau cam in probleme. Era perioada aia in care a venit presedintele lui Atletico, Enrique Cerezo in Romanica si la digisport unde l-a transpirat putin pe atoatestiutorul ala de Andrei Niculescu in studiohee hee Simeone a ridicat acest club, ar trebui sa-i faca 4 statui in fiecare colt de pe Calderon pentru ce a facut la clubul asta de cand l-a preluat. Acum toata lumea se teme de un meci cu ei si asta nu e lucru putin deloc. James din pacate nu prea are unde juca la Real in modulul existent. El este jucator de spatele varfului sau al doilea varf, ceea ce la Real a jucat foarte putin spre deloc. Aceeasi discutie cu Di Maria la United. Pe Van Gaal si acum il blestem ca a lasat sa plece asemenea fotbalist. Dobitocul nu il folosea unde trebuie si evident ca nu dadea randament. In primele meciuri cand l-a folosit unde trebuie a si dat 3-4 boabe. Dupa aia, canci. Si la PSG este jucat unde trebuie si uite ce facewinking Perez oricum e un dobitoc. De la Makelele incoace a demonstrat asta cand el in continuare nu e de parere ca un mijlocas defensiv e important si de aceea nu trebuie remunerat ca si restul echipei. Balotelli e cocalarul tipic si fara leac. De ce crezi ca Klopp nu a vrut nici sa auda de el? Ala e om serios si a stiut din prima ca n-are ce baza sa-si puna in agariciul ala. Balotelli e un cocalar cum spuneam. Ca si Neymar si Dani Alves. Cu mentiunea ca totusi ultimii doi mai joaca si fotbal fain si mai au si niste trofee pe langa ei. Ca o comparatie intre 2 brazilieni fundasi de banda, uite-te ce comportament au in teren si in afara lui Marcelo si Dani Alveswinking
Sunt de parere ca si Higuain ar fi adus multe satisfacii la Arsenal insa ce sa faci daca Arsenica nu vrea sa cheltuie bani pe caviar si vrea sa ia doar icre negre laughing
Hazard s-a plafonat dupa al 2-lea sezon la Chelsea si pana nu pleaca de acolo asa va ramane. Sunt cateva exemple de jucatori din astia care iti dau in moalele capului, in sensul ca nu inteleg cum dracu au ajuns sa joace asa anost. Torres e alt exemplu de gen. La Atletico si Liverpool a rupt parizerul. La Liverpool are cam aceleasi statistici si cifre ca Suarez in aceeasi perioada de timp. S-a dus si ala la Chelsprom si parca si-a facut funde din picioarele lui. Se lovea mingea de el intr-o vreme ca de Nikolic laughing Acum la Atletico si-a mai revenit putin, insa nu are cum sa le ia fata lui Griezmann care e magistral sau Yannick Ferreira Carasco. Ei sunt foarte dezinvolti, siguri pe ei, infipti si mai tineri, ceea ce El Nino saracul nu mai e de mult.
Ma bucur si eu ca am dat de cineva cu care pot dezbate pe larg acest subiect si sport pentru ca imi cam pierdusem sperantelehee hee
Regretele mele cele mai mari cu privire la echipele pe care le sustin: Ca Real nu l-a tinut pe Robben mai mult si ca nu i-a luat pe Ronaldinho, Suarez si Griezmann, de ultimii 2 fiind chiar foarte aproape. Perez a fost un dobitoc in 2014 cand si-a luat mana de pe Suarez dupa episodul de la cupa mondiala. Nu a crezut in el ca fotbalist si s-a gandit ca i-ar dauna imaginii clubului sa il ia, mai ales ca 4 luni n-a stat pe terenul de fotbal. Deci cum spuneam, dobitoc.
Alt mare regret al meu este ca nu a reusit Fergie sa-l ia pe Gasciogne la United asa cum se intelesesera amandoi. Ce sa faca si ala saracu' daca leprele alea de Spurs i-au luat casa lu maica-sahee hee Daca ajungea pe mana lui Fergie, vorbeam acum de Gascoigne ca fiind unul dintre ce mai mari jucatori ai tuturor timpurilor. Si sunt ferm convins ca nu ajungea epava de om care este acum.

| Drimmero explică (pentru Ωmega):

E cazul sa-m zic si eu regretele legate de acest bolnav numit Arsene W0nger zis si Satana al Bibliei. Van Gaal nu a facut altceva decat sa sapa o groapa in care dorea s-o ingroape pe United. Varza si maimutele! Doar Dani Alves e fotbalist dintre astia 3. Am uitat de faza cu Atletico si problema financiara,, acum mi-am adus aminte. Grande Simeone se bate de la egal la egal cu oricine, din Bayern n-a avut ce sa faca, pe Real a cam batut-o in ultimele meciuri, mai ales acel 4-0 pe Calderon a fost ''The best'', doar Ciuma are mai multe victorii cu Simeone in ultimele meciuri decat orice alt adversar. Dar ce-a facut Simeone din belgian si din Griezmann e ceva de basm! Perez e recunoscut pentru prostia crunta de care a dat dovada, dar tot nu-l ia pe W0nger. Nici nu se mai punea problema de venirea lui Suarez la Real daca hodorogul achita cat au cerut scouserii/

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Este este

| Printesa10TM a răspuns (pentru Drimmero):

Ma bucur ca ai aceeasi parere. De obicei, cele mai multe persoane spun ca Messi e cel mai bun, dar Ronaldo e cel mai bun!

| Printesa10TM a răspuns (pentru Ωmega):

Asa e. Vor castiga Champions League. Sper ca si campionatul Spaniei. Ronaldo e cel mai bun!

| Drimmero explică (pentru Printesa10TM):

Dati de Arsenal in optimi si ne lamurim!

| Printesa10TM a răspuns (pentru Drimmero):

Vom reusi, nu-ti fa tu griji! Vom castiga, we are the champions!

| Drimmero explică (pentru Printesa10TM):

Ca in 2006? Arsenal e Arsenal!

| Printesa10TM a răspuns (pentru Drimmero):

A fost acum mult timp. Avem jucatori foarte buni si valorosi!

| Drimmero explică (pentru Printesa10TM):

La cum joaca Realu' in momentul de fata, pe Grove pe batem! Ai urmarit-o pe Arsenal sa vezi cum joaca? Dar nu 5 minute, ci un meci de-a-ntregul/
O sa fie echilibrat meciul,, doar Ronaldo daca prinde o zi buna poate sa-mi insire tunarii.

| Printesa10TM a răspuns (pentru Drimmero):

Urmatorul meci al lui Arsenal o sa il urmaresc, apoi o sa-ti zic cum mi se pare.

| Drimmero explică (pentru Printesa10TM):

Avem cu Ludogorets urmatorul meci,, maine la 21:45 pe Grove
Castravetii sunt ca si batuti, eu cu camilele de psg astept meciul direct.

| R0R0 a răspuns:

Daaa.

| RAY a răspuns:

Fain avatar, invatam si chimie, oxigen